Lista ocen Honda Civic VIII (522) - Widoczność

Na liście zabraknie 211 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gienek1
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Jeździłem wcześniej hatchbackiem (Peugeot 206) i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam,że Honda ma DUUUŻO lepszą widoczność do przodu i na boki (genialne lusterka boczne!)niż ten Peugeocik...A do tyłu także jest nie gorzej wcale (a mamy czujniki cofania przecież!).Ogólnie to kwestia przyzwyczajenia,pewnej ostrożności i wyczucia auta...I zero problemów...:))
~Lukasz
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Tu slabo - trzeba to zaakceptowac i tyle. Tylna szyba to w sumie pikus - sa czujniki cofania wiec nie jest zle. Gorsze sa daleko wysuniete i grube przednie slupki, malutkie boczne szyby i gruby slupek tylny. Duze lusterka troche ratuja sytuacje, ale skrecajac na skrzyzowaniu trzeba sie nawychylac by miec pewnosc ze nikt na pasy nie wlazi.
~Krzysztof
Coupe 1.8 i 16V 140KM 103kW
Najsłabszy punkt tego modelu. Do przodu przeciętnie - trudno ocenić gdzie jest początek auta, szerokie słupki przednie ograniczają widoczność na boki przy skręcaniu. Do tyłu - zupełne nieporozumienie - spojler ogranicza widoczność, brak wycieraczki tylnej szyby, cofanie zupełnie na wyczucie. Na plus trzeba zaliczyć bardzo dobre lusterka zewnętrzne.
~yolo12
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Kosmiczna budowa musi się na czymś odbić i jest to widoczność, szerokie tylne słupki,małe otwory w tylnych oknach i słaba widoczność w tylnej szybie utrudnia manewrowanie, do przodu też jest ciężko-nadkola są szerokie a maska jest tak pochylona że jej nie widać,pomagają za to ogromne lusterka i ew czujniki cofania
~karols
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
grube słupki po bokach ograniczają widoczność, już kilka razy omało nie przejechałam pieszego na pasach, teraz przed przejściem kiwam się, aby wszystko zobaczyć. inna sprawa to widoczność świateł na krzyżowaniach, samochód jest niski, a ja wysoka i nie widzę świateł jak podjadę za blisko, więc muszę stawać ok. 2 m przed światlami
~maestro
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
slaba widocznosc do tylu rekompensuja duze boczne lusterka. malo ktore auto ma tak duze lusterka boczne. boczne slupki tak szerokie ze czasem skrecajac w lewo trzeba sie wychylac zza kierownicy. dodatkowo mala powierzchnia pracy wycieraczek powoduje ze jadac w deszczu ma sie jeszcze bardziej ograniczone pole widzenia.
~Wyczynowiec
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
no tu musze niestety odjac..z przodu jest ok dopóki nie spadnie deszcz lub śnieg ponieważ wycieraczki z układem motylkowym(nie tradycyjnie układ zmywania tylko wycieraczki sie krzyżuja)zbieraja brud przy słupku i widocznosc jest ograniczona..z tyłu dramat.polecam parktronik bez niego trudno bedzie ocenic odległosc.ja ta opcje mam
~tbk@go2.pl
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Do przodu dobrze (trochę szerokie przednie słupki dachowe), na boki bardzo dobrze (wersja trzydrzwiowa ma dłuższe drzwi boczne a co za tym idzie, słupki środkowe znajdują się daleko za głową kierowcy) natomiast do tyłu bardzo kiepsko. Konieczne czujniki parkowania z tyłu i bardzo przydaje się umiejętność cofania na lusterka.
~KonanekAD
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Przez tą ładną sylwetkę i duże słupki C niewiele widać do tylu, np. Podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego pod kątem do drogi. Poza tym jest dobrze. Nie idealnie ale dobrze. Da się przyzwyczaić do bryły tego auta a czujniki pomagają przy parkowaniu. Można też założyć kamerę cofania w razie potrzeby.

Usterki Honda Civic VIII

Honda Civic VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Adi
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Mój egzemplarz jest wyposażony w czujniki prakowania - Szkoda tylko, że trzeba je ręcznie za każdym razem włączyć i wyłączyć ( nie włączają się automatycznie podczas cofania). Widoczność do tyłu jest kiepska przez spoiler w tylnej szybie oraz duży jej kąt. Duże lusterka, sporo w nich widać.