Lista ocen Hyundai Atos I (90) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 98 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal Rybicki
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Statki mniej bujają przy większym wietrze i lepiej nie pytać. Duża kierownica i brak wspomagania, ale kółka małe i można sobie poradzić na parkingu. Hamowanie :) ? po 15 min ostrej jazdy hamulce odmawiaja posłuczeństwa, oraz przy szybkim hamowaniu z "dużej"(130km/h) prędkości potrafią się skrzywić. NA mokrej nawierzchni auto nie trzyma sie drogi. Prędkość trzeba zredukować o 20 km/h. Przy wysokich przedkościach >120km/h...
~Darek
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Hamulce to jeden wielki dramat. Jak zimny to ostre - jak trochę podziałają, to albo się ślizgają, albo natychmiast blokują koła (jak jest mokro to nie warto trzymać się czyjegoś kufra). W serwisie rozkładają ręce. Opony oryginalne wywaliłem po 15000 - miałem przez nie ogromne problemy na mokrej nawierzchni. Na Nokianach jest dużo lepiej. Aha, i twardy nieziemsko. Dlaczego nie dokupiłem wspomagania?
~Fabian
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Na oryginalnie ustawionej geometrii przednich kół ścinało opony od wewnątrz. Jeśli ustawia diagnosta nie znający tego samochodu z reguły ustawia źle, dobre ustawienie to maksymalan wartość podana w katalogu - średnia jak to robią wszyscy powoduje ścinanie opon.
~tomecom@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Żadnych zastrzeżeń, choć auto jest zdecydowanie twardziej zestrojone niż inne w podobnej klasie. Zyskuje za to większą stabilność, nie kołysze się bardzo mocno na zakrętach, mimo iż ma podwyższony środek ciężkości. Nierówności na drodze są bardziej wyczuwalne - niestety coś za coś.
~blade94@vp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
układ jezdny super (polecam tylko na szerszych oponach) zmiane opon na szersze np.185,50/13 duzo lepsza przyczepnosc w zakrętach nie straszne nam podmuchy wiatru;) wspomaganie super:) przed załozeniem szerszych kól polecam sprawdzenie geomerti zawieszenia (zbierznosci)
~asmen5@wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
jest może trochę zbyt twardy, ale za to takie (wąskie i wysokie)autko świetnie trzyma się na zakrętachi pewnie reaguje przy ruchach kierownicy, no i na naszych (dziurawych)drogach nie rzuca na dziurach, zawieszenie jak narazie jeszcze się nie wytłukło.
~jgrabski@spetech.com.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
opony KUMHO fatalne (HANKOOK są dużo lepsze)zawieszenie twarde, na nierównościach trzepie niemiłosiernie, ale dzięki temu w zakrętach jest dobrze a na dobrej nawierzchni-super,jakiś gość pisze tu, że niemoże zawrócić tam, gdzie Polonezem;dać mu furmankę.
~Zyrol81
Hatchback 1.0 i 58KM 43kW
Dobrze trzyma się drogi, jest bardzo zwrotny, wszystko pracuje bardzo lekko (mam wersję że wspomaganiem). Trochę kiepsko podczas wiatru, bo autko zaczyna robić się mało stabilne. Większe prędkości pogłębiają efekt,
~qrecky
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
gdyby nie te przechyly na zakrętach byłoby całkiem nieźle. Dość trwała konstrukcja chociaż ostatnio w serwisie powiedziano mi że stabilizator zawieszenia jest do wymiany, ale to podobno norma na polskich drogach
~aogieglo@gmail.com
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Gałki trzeba było wymienić po 150.000 (polskie drogi). Łożysko lewe przód wymiana co 35-40.000 (fabryczny byk). No i największy ból i koszt to sanki z przodu. 7-8 lat i do wymiany - gniją jak jasny gwint. Reszta w porządku