Lista ocen Hyundai Elantra III (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Akada
Sedan 2.0 141KM 104kW
Jak na 4-biegowy automat to jest bardzo dobrze. Trochę się gubi sterownik przy zmianie trybu jazdy na sportowy ale po chwili już ładnie redukuje. W Sonacie w 1997r miałam automat 5 biegów i wersję silnika ze zmianą biegów Sport przy 7500 z odcięciem przy 9000obr więc można było poszaleć. W Elantrze silnik 2.0i jest wystarczająco elastyczny do automatu. przy 120km/h 2500obr na liczniku.
~pterodaktyl
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Skrzynia biegów to jeden z elementów, które są dopracowane w Elantrze. Biegi wchodzą leciutko i bez zgrzytów i haczenia. Jedynie wsteczny czasem nie wskakuje od razu, ale bez przesady - puszczasz sprzęgło i za drugim razem jest już zawsze oki.
~Fidelio, Warszawa
Sedan 1.6 107KM 79kW
Chodzi dość lekko, z tym, że nie czuć wyrażnie, kiedy bieg wszedł (1. i wsteczny). Skok dość długi. Wsteczny haczy na potęgę, ale to pewnie reguła, bo w instrukcji każą przed wrzuceniem wstecznego odczekać trzy sekundy na luzie.
~Sławek
Sedan 1.6 107KM 79kW
2-3 troch krótkie. W mieście przy dynamicznej jeździe trzeba często zmieniać. Czasami na trasie brakuje mi "6" - obroty byłuby troszkę mniejsze, a autko i tak by ładnie sunęło po drodze.
~Mariusz
Hatchback 2.0 141KM 104kW
Synchronizacja mogłaby być nieco lepsza. Brakuje 6 biegu ale nie ma tragedii. Wsteczny wchodzi czasami opornie ale ten typ już tak ma.
~Mariusz
Hatchback 2.0 141KM 104kW
~Inż.
Sedan 2.0 CRD i 113KM 83kW
Zakupiłem samochód z uszkodzonym synchronizatorem II biegu. Brak koła dwu-masowego. Reszta mechanizmu ok. Krótki skok.
~Przemo
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Precyzyjna zmiana biegów , bez szarpania i mocowania się z lewarkiem , biegi wchodzą bardzo lekko i bardzo pewnie
~Mietek
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Biegi wchodzę bez najmniejszych problemów - choć z opinii wiem ,że potrafi haczyć wsteczny .U mnie na razie idealnie.
Dziennik kosztów dla Hyundai Elantra III
5,4
9,5
~Mac
Sedan 1.6 107KM 79kW
Przeciętna bo dwójka lubi zgrzytnąć (podobno taka przypadłość Hyundaiów) a wsteczny czasami nie chce wejść za pierwszym razem.