Lista ocen Hyundai Getz 1.1 MPI 66KM 49kW 2002-2008 (64) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Zużycie benzyny na dystansie 4,5 tys km to równiutkie 7 litrów - liczone z tankowań, nie z komputera pokładowego. 1/3 z tego to trasy, 2/3 Kraków. Po zakupie wymieniłem rozrząd bez pompy wody (jest napędzana osobno), wszystkie płyny, wszystkie filtry, wymieniłem łącznik elastyczny, serwis klimatyzacji, płukanka silnika przed wymianą oleju, regulacja zaworów. Koszt z robocizną 1300 zł. Części niedrogie, konstrukcja prosta więc i robocizna nie...
~Getz26
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Jestem trochę zawiedziony. To co podaje instrukcja odnośnie poziomu zużycia paliwa można włożyć pomiędzy bajki [min. 4,7l/100 km:)]. Przy jeździe spokojnej, równej na trasie (powiedzmy 90 km/h) bardzo trudno uzyskać wynik poniżej 5l/100 km. W mieście dochodzi do 7-8 l/100 km. Jazda w klimatyzacją niewiele podnosi poziom zużycia paliwa. Przy włączonych światłach obroty wzrastają do 950 rpm, a przy wyłączonych 850 rpm.
~wojciech
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
zuzycie paliwa w gdansku notownie bezsensowne.trasa na A1 szybkosc do 130 to 9,o-9,4 l/100km przy 4ch osobach i klima,bez klimy z predkoscia do 110km/godz.tez 4 osoby to 6,2 l/100km.CZERWONY kpiarzu z gratulacjami pospieszyles sie.w serwisie w gdansku;1 przeglad to 300zl,2 przeglad to 300zl,3 przeglad to 500zl plus do wszystkich przegladow gwarancyjnych dodatkowa oplata za ogledziny lakieru.
~ojciec dwulatki
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
W trasie super - spokojnie schodzi się poniżej 6 litrów. Za to w mieście, przy najgorszych możliwych warunkach czyli jak jeździ moja żona, przy 100% włączonej klimie (lub przy ostrej zimie), cały czas w korkach oraz na krótkich trasach dochodzi się do 8,5-9 litrów, co jest już jednak przesadą. Części tanie, a filtry wręcz śmiesznie tanie.
~Cosmic
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Tu jest przecietnie, porownywalnie do Fiata. Producent bardzo zaniza zuzycie paliwa, ktore jest w rzeczywistosci wyzsze o ok. 20% a wiec znacznie. Bardzo droga instalacja gazowa, ktora trzeba zalozyc wg specyfikacji Hyundaia aby nie stracic gwarancji w ASO lub Czakram. Ja takowa zalozylem za 4400 PLN, mam nadzieje, ze nie bede zalowal :-)
~Pilot.
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Zdecydowalem sie na silnik 1.1 tylko i wylacznie ze wzgledu na koszty eskploatacji i nie zawiodlem sie. Na trasie przy pelnym ladunku i predkosci 120 - 130 km/h 5,5 litra. W miescie 6,5 litra (benzyna ze Statoli tylko) po zmianie stacji benzynowej na BP widze znaczacy spadek spalania. A jezdze tylko po miescie.
~Adamec
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
paliwo - cóż myślę, że powinno tu być lepiej. Do podawanych przez producenta parametrów raczej mu daleko. Dokładnie nie podam - nie sprawdzam bo się nie chcę denerwować. Te 5 l, które podaję, podaję ponieważ nie chce mi zaakceptować opinii bez tych parametrów ale nie wiem ile dokładnie powinno być
~hyundajowiec
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Pali dużo. W mieście 8,5 to norma, w trasie jadąc 80-90 km/h można spalić 5-6 litrów, jadąc 110 - 120 km/h obroty sięgają 3500 i znowu robi sie drogo - 7L/100 km !!! Spalanie to największy mankament tego małego auta, pali tyle co większy i mocniejszy pojazd!
~P
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Nie tak źle nawet, umiem powiedzieć jedynie jak zimą bo mam go niedlugo. Pierwszy pomiar wykazal 8.5l.Później już się taka wartość nie powtórzya. Spokojna jazda po mieście 7,5l, poza miastem we 2 osoby wyszlo mi 5.7l. Jak na zimowe warunki nie najgorzej. Zobaczymy jak będzie latem :)
~gustav
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Wg producenta w mieście 5.9 HAHAHA. Chyba w Koreańskim mieście. W Warszawie w lecie 8.5 Mieszane z trasą 7.7 (ale z klimą i w 4 osoby) Może jak bym jechał po "dziadkowemu" 60 km/h to może by i tyle było. Podobno i Peugeot z s-kiem 1.1 też tyle