Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (185) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 135 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rysiek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Włącznik kierunkowskazów wymieniany w serwisie kilka razy - bezskutecznie. Wybierając kierunek w prawo, a następnie centrując kierownicę haczy o lewy kierunek. Po gwarancji poprosiłem serwis o kolejną bezpłatną wymianę - cicho sza z ich strony. Wymieniono linkę otwierania drzwi od strony kierowcy. Osłony amortyzatorów były klejone (akcja serwisowa. Alternator wymieniona jeszcze na gwarancji.
~AC_i30
Hatchback 1.4 109KM 80kW
nowy samochód a już dwie nieplanowane wizyty w serwisie, raz z niekontaktującą lampką w bagażniku i trzeszczącą deską (niestety trzeszczenia nie wyeliminowano bo nie udało się zlokalizować) druga wizyta to stuki w zawieszeniu (podklejenie osłony amortyzatorów) - efekt naprawy niesatysfakcjonujący, nadal z jednej strony auta stuki są większe..więc chyba coś jest nie tak.
~Valigora1
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Wszytskie dziala na razie w porzadku, wystapila jedna wpadka ale z winy salony (zapomnieli aktywowac odlaczone mechanicznie swiatla dzienne). Juz w porzadku nic nie skrzypi nic nie odpada, nic nie stuka. Nie mam się do czego przyczepić. Aha zauważyłem po miesiącu uzytkowania zaczątki rdzy na jakimś niezabezpieczonym metalowym elemencie i w aso posmarowali mi srodkiem konserwujacym.
~mystic
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Po dwóch miesiącach jedynymi drobnymi problemami, który zauważyłem, to hacząca czasem skrzynia biegów przy wrzucaniu czwórki oraz łatwo palące się sprzęgło. Wystarczy krótką chwilę potrzymać powyżej 2 tys obrotów na półsprzęgle, aby poczuć zapach w kabinie. Jednak przy umiejętnym obchodzeniu się z pedałem sprzęgła nie jest to jakiś dramat.
~big
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Nowe auto - 5 razy w serwisie! ... Zawieszenie = tragedia! ... stuki, jakieś luźne, niedopasowane odbojniki amortyzatorów ... wyciszenie nadkoli poniżej krytyki. 3-miesięczne auto i już rdza! Z kim hyundai chce tym konkurować? ... chyba tylko z rumuńską dacią i polonezami! A miała być konkurencja dla aut japońskich .. śmiech na sali!
~filipfed
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Odpadła klamka po 20000km, serwis nie robił problemów, zrobili szybko na gwarancji, wymieniłem do tej pory obie żarówki reflektorów przednich; po 60000 chrupało w przekładni kierownicy - wymiana na gwarancji bez problemów. Przy 90000 ponownie odpadła klamka oraz zepsół się hydrauliczny podnośnik klapy bagażnika - wymiana na gwarancji bez problemów.
~Roman
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Denerwują mnie tylko często przepalające się żarówki. Jak usłyszałem u zaufanego mechanika problem ten dotyczy plastykowych kloszy które za słabo odprowadzają ciepło. Zacząłem kupować żarówki w marketach po kilkanaście zł za kpl. i zauważyłem, że na nich jeżdżę o wiele dłużej. Starczają na ok. 6-8 miesięcy
~marqin
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Korzystam z dwóch służbowych i30, w jednym dwa razy wyładował się akumulator (nie mam pojęcia dlaczego - zwarcie?). Poza tym nic się nie dzieje - tankowanie i w drogę. No i jeszcze przez 2,5 roku wymieniliśmy po jednej żarówne w każdym aucie. Wbrew temu, co pisali niektórzynie widać ani śladu rdzy.
~ravpraca
Hatchback 1.6 126KM 93kW
W ciągu przejechanych 20tys km kilka małych dupereli. Złuszczyła się kierownica - wymieniona w ramach gwarancji przez serwis. Odklejenie się osłon amortyzatorów na wszystkich czterech kołach - serwis naprawia to również w ramach gwarancji tylko że trzeba na cały dzień auto zostawić (muszę znaleźć czas).
~miccal4
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
żarówki h7 wiadomo o co chodzi po za tym nic! po to nowe auto kupiłem! łącznik stabilizatora wymieniony na gwarancji, inne marki kazały by sobie płacić za to, tutaj bez problemu, i mimo ze wiem ze wytrzymają tylko kolejne 30 tysięcy to wtedy cos lepszego sie kupi oryginalnego! i 50 zł nie pieniądze
Hyundai i30 I Hatchback