Lista ocen Hyundai Santa Fe I (50) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Frred
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Auto mam na 100% bezwypadkowe, więc lakier jest oryginalny. W kilku miejscach pojawia się już lekka korozja. Tej zimy będę to zabezpieczał, ale i tak jest 100 razy lepiej niż np. w Mercedesach czy Audi. Pomimo śladowej korozji, uważam, że to plus Hyundaia, bo w takim wiekowym aucie, trzymanym pod chmurką spodziewałbym się już nawet dziur. A tu tylko powierzchowny, rdzawy nalot i kilka "purchli". Z powazniejszych usterek...
~emmanuelek
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Tu gorzej, bo samochód kupiliśmy wiedząc, że jest powypadkowy od \"uczciwego\" pana, który \"musiał go sprzedać\". Później jeden mały wyciek, dokładne oględziny, i... To, co znaleziono pochodziło jednak tylko i wyłącznie od spartolonej roboty \"naprawiacza powypadkowego\". Ponieważ dotyczy to skrzyni biegów i silnika, zakładam, że czekają nas kosztowne naprawy. Mamy jednak zamiar zainwestować. Jednak jak dotąd poza dwoma awariami...
~bojesiewody
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Skrzynia biegów. To i korozja nadkoli to pięty achillesowe tego pojazdu, wobec których nie da się obojętnie przejść do porządku dziennego po prostu podgłaszając radio. Poza tym auto nie ma elektroniki bardziej skomplikowanej niż zegarek na desce rozdzielczej (z dwunastogodzinnym wyświetlaczem dla uproszczenia), które mogłyby sprawiać kosztowniejsze problemy.
~Froniu
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
Same rzeczy eksploatacyjne... ale drogo, miałem okazje (przez kolegę pracującego w Hyundaiu) kupować oryginalne części w podobnej cenie co dobre zamienniki... Kompletnie zrobione tylne zawieszenie kosztowało mnie 2500 pln
~tedibeer
Terenowy 2.0 CRDi 112KM 82kW
Materiały eksploatacyjne: - akumulator - opony - klocki tarcze p/t - rozrząd, olej filtry Usterki - 2 razy rozszczelniły się wtryskiwacze - sworzeń przedniego wachacza - teraz będę robił niebawem dwumasówkę
~mc_abra@op.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Cóż...chciałbym coś napisać, ale nie bardzo mam co :) Poza eksploatacyjnymi częściami ( oleje filtry) to nic :) No chyba że końcówkę drążka można by do tego zaliczyć, ale przecież to też eksploatacja :)
~AnKo
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
Wymiana sprężarki (600 000 km) Wymiana przegubów (570 000 km) Wymiana chłodnicy Wymiana czujnika położenia wału
~AnKo
~Łukasz
Terenowy 2.0 CRDi 125KM 92kW
Musiałem regenerować układ kierowniczy i wymieniłem sprężarkę klimatyzacji bo poprzedni właściciel zatarł łożysko.

Usterki Hyundai Santa Fe I

Hyundai Santa Fe I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Dominik
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Zerwała się linka zmiany biegów koszt linki 540 zł wymiana 180zł. przy 165 000 wysiadła turbina ( jeszcze nie zrobiłem).