Lista ocen Hyundai Santa Fe I (58) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~emmanuelek
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Bardzo wydajna a automat radzi sobie super. Mnie osobiście nie brakuje \"dwóch stref\". Za to nawiewów na tył bardzo. Odległość między tyłem i przodem spora a kubatura kabiny naprawdę ogromniasta. Z przodu już zimno/ciepło, a z tyłu wciąż odwrotnie. Fotele ogrzewane działają super, a funkcja \"podgrzewania\" w automacie przedniej szyby rekompensuje fakt, że nie jest ona podgrzewana. Brawa za pomysł z podgrzewanym dolnym paskiem szyby na...
~bojesiewody
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Silnik normalnych rozmiarów (nie jak z kosiarki), dzięki któremu w środku naprawdę szybko robi się upalnie. Brak ogrzewania tylnych siedzeń, ale nie oszukujmy się - jak chcą regulować klimat, to niech kupią sobie swoje auto. Zdarzają się problemu z klapami nawiewu, co powoduje, że auto rozróżnia dwa stany - pustynny gorąc oraz powiew arktyki.
~Frred
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Rewelacji nie ma. Klimatyzacja jest wydajna tylko dla przedniego rzedu, z tyłu robi się ledwie chłodno, podczas gdy przód zamarza i odwrotnie. Z przodu sauna, a z tyłu dopiero ściągają rękawiczki. Wnętrze wydaje się być "szczelne", bo szyby często parują (z czterema osobami na pokładzie
~Radek
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Wentylacja i chłodzenie super. Bardzo szybko się nagrzewa, w zimę nie potrzeba nawet podgrzewanej przedniej szyby , gdyż po odpaleniu auta dosłownie w 5 minut i szyba zaczyna odmarzać dośc szybko. Klimatyzacja automatyczna i podgrzewane fotele to duzy atut w zimę.
~Swx
Terenowy 2.0 CRDi 125KM 92kW
No musze trochę poprawić bo prawy nawiew prawy nie grzeje i wolał bym klime manualną a mam automat, ciągle z nią walczę, bo przy włączeniu nawiewu tylko na szybę automatycznie włącza się klima a ja tak nie chcę, wiec ręcznie muszę ją za każdym razem wyłączać
~Froniu
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
Nawiew tylko na przód niestety. Ale sprawna klima działa szybko, a i zimą, V6 nagrzewa się szybko... Przy dużej prędkości nawiew sam dmucha powietrze z zewnątrz, nawet przy zablokowanych (nie wszystkich, bo nie można) nawiewach
~SWX
Terenowy 2.0 CRDi 125KM 92kW
Klima idealnie działo od 9 lat, za to ogrzewanie od początku szwankowało, więc mi grzeje pierwsze pół godziny jazdy, później muszę dać klimatronik na 30 stopni to nadal grzeje mam jeszcze 2 stopnie zapasu :-)
~Michal
Terenowy 2.7 i V6 24V 4WD 179KM 132kW
super ... szybko sie nagrzewa ... fajnie pomyslane z dodatkowymi nadmuchami na boczne szyby ... co do chlodzenia nie mialem okazji przetestowac ale klima jest manualna ... powinno tez dobrze chlodzic
~mc_abra@op.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Z klimą nie ma problemu. W lecie chłodno, w zimie ciepło ( nawet bez klimy ;) ). Samochód szybko się nagrzewa i dobrze dmucha, radzi sobie z zaparowanymi szybami.
Dziennik kosztów dla Hyundai Santa Fe I
8,6
11,8
12,2
~Mart
Terenowy 2.4 i 16V 146KM 107kW
Po każdym odpaleniu się klima włączała jakiś tam minus ogólne ogrzewanie mogło dawać troszkę mocniej . klima za to waliła mocno jak na antarktydzie :)