Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

Michał, 6 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 4WD 146KM 107kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Santa Fe I 2.4 i 16V 4WD 146KM 107kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Szukałem większego auta typu SUV lub terenówka za rozsądną kwotę. Po długich poszukiwaniach padło no Santa Fe i przyznam, że jestem bardzo zadowolony. Autem podróżuje się bardzo komfortowo, widoczność doskonała, duży plus za pojemność wnętrza, mega wygodne fotele i dobre wyposażenie. Silniczek wbrew pozorom oszczędny po zainstalowaniu LPG jeszcze bardziej :)
Silnik z dobrą dynamiką, trzeba przyznać że z masą 1700kg radzi sobie nadzwyczaj dobrze a przy tym nie jest łakomy na paliwo. Kupiony z myślą o LPG, doskonale się sprawuje na gazie, ale dla spokoju zamontowałem lubryfikator.
jest OK chociaż brakuje jej precyzyjności, jednak z czasem można sie przyzwyczaić i nie dostrzega się tego mankamentu.
Auto idealne na wyboje, krawężniki itp. Mam stały napęd 4x4 więc śnieg czy piasek nie są autu straszne. Auto jak na taką budę dobrze trzyma się drogi, zawieszenie doskonale tłumi nierówności, wredne studzienki czy inne dziury w jezdni.
dobra widoczność w każdą stronę, duży plus za ogromne lusterka boczne
wszystko pod ręką
dobrze grzeje w zimę i dobrze chłodzi latem jedyny minus za brak nawiewów na tylny rząd siedzeń.
Dużo miejsca, auto jest dość szerokie więc siedzi się wygodnie. Duży zakres ustawienia foteli. Pasażerowie również podróżują bardzo wygodnie - dużo miejsca na nogi plus regulowane pochylenie oparcia kanapy.
Przy prędkości powyżej 110km/h słychać szum powietrza wraz ze wzrostem prędkości nasila się,. Myślę że w dużej mierze jest to przyczyna relingów.
Tanie części, chociaż 'odpukać"nic poważnego nie robiłem w nim. Jeśli chodzi o spalanie mam LPG miasto Warszawa i okolice średnio 12-12,5 litra w trasie 10,5-11 litrów. Myślę że jak na takie auto jest bardzo dobrze.
Auto kupiłem za śmieszne pieniądze, za to nie martwię się o kradzieże, zarysowanie w krzakach itp. Wnętrze jakościowo odbiega od aut niemieckich, trzeba brać pod uwagę, ze jest to auto technologicznie zacofane, ale dla mnie to akurat jest plus bo większość napraw można wykonać samemu
Czasem szwankuje centralny zamek, który zwyczajnie ma swoje humory, ale nie utrudnia to korzystania z auta.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 4WD 146KM 107kW [l/100km]