Lista ocen Hyundai Sonata IV (52) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mike82
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Słucham? O co chodzi? Nic nie słyszę przez ten wyjący silnik!!! To problem innych ale nie mój :) Kiedy samochód stoi i ma włączony silnik, w kabinie jest cichutko jak makiem zasiał. Milczenie owiec. Jeśli chcesz przekonać posiadacza diesela, żeby przesiadł się do benzyny, posadź go w tym samochodzie. W trakcie jazdy jest również ok, na niższych obrotach jest spokojnie, silnik pracuje normalnie, przy prędkościach powyżej 130 km/h jazda staje...
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Są lepsze auta pod tym względem, są i o wiele gorsze. Jak na diesla jest cicho. Z drugiej strony w Galu V6 przy obrotach poniżej 3 tyś. nie słyszałem silnika wcale praktycznie. Przy dużych szybkościach pędu powietrza czy szumu kół nie słychać prawie, przy 160-180 km/h można śmiało rozmawiać bez podnoszenia głosu, więc jest ok. Nie super, ale ok.
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Silnika prawie nie słychać. Niektórzy pasażerowie myśleli, że jadą benzyniakiem. Do ok 120-140 km/h można swobodnie rozmawiać. Przy szybszej jeździe słychać szum opon i opływającego powietrza. Jak wcześniej wspomniałem słychać pracę zawieszenia na większych nierównościach, ale ten typ tak ma.
~Miernik M
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
Niech się przypatrzą europejski koncerny jak jeździ się sonatą. W środku cisza i spokój. Do 140 km/h nic nie słychać silnika. Znajomy, który ma A6 z 2005 roku był w szoku, kiedy się ze mną przejechał. Do tego nie wierzył, że koreańczycy zbudowali takie auto.
~Robi
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jeżeli jedziesz z jednostajną prędkością nie słychać, że jedziesz dieslem. Przy przyspieszaniu słychać klekocące dieslowskie bociany, ale bez tragedii. Dla mnie nawet trochę za cichy, bo w długiej trasie może pojawić się senność.
~Jarek
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Nie spodziewałęm się, że będzie tak cicho;) Silnika na postoju praktycznie nie słychać. Podczas jazdy dochodzi do nas lekki szum powietrza. Zawieszenie na ostrych nierównościach potrafi dać o sobie znać ale nie jest to uciążliwe.
~Twój Wróg
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jak na diesla cichy. Może i lepiej. Pomruk jakiś zabójczy nie jest. To nie V6/V8/V24. Przy dużych szybkościach da się normalnie rozmawiać. Gorszy od aut klasy Premium, ale w swojej naprawdę daje radę.
~jeździec-codzienny
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
To zdecydowanie najcichsze auto, jakie miałem. Silnik chodzi cicho, nie ma się świadomości, że się jeździ dieslem. Przy prędkościach autostradowych swobodnie można rozmawiać bez podnoszenia głosu.
~Robert
Sedan Facelifting 2.0 CRDI 150KM 110kW
Diesel jest bardzo cichy. W moim odczuciu cichszy niż niemiecka konkurencja. Powyżej 2,5 tys obr/min trochę buczy. Do 140km/h w samochodzie jest bardzo komfortowo i relatywnie cicho.
~Fpioter
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Jest cicho aż do przesady. Dopiero powyżej 120 km/h słychać trochę silnik, ale to przecież normalne w każdej marce. Jak ktoś potrzebuje większej ciszy to już chyba tylko silnik elektryczny może być cichszy.