Ocena kierowcy - Iveco Daily III

zgr1985, 12 lat temu
Silnik 2.8 TD 103KM 76kW
Rok produkcji 2001
Iveco Daily III 2.8 TD 103KM 76kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : pięknie mruczy, no i skręt jak dla mnie bomba.
jestem bardzo zadowolony, jeszcze gdyby palił 5/100 było by pięknie;)
nie wyciskam z niego 7 potów to i chodzi, od 2,5 tys obrotów już jest zbyt głośny więc latam sobie max do 80/h
tak brakuje tego 6 biegu że nie wiem, ale co zrobić...
wiadomo to nie osobówka ma targać ciężary, ale nie można nazekać. zaskoczyło mnie jedno - skręt prawie jak w kaczce:D
siedzisz wysoko to i dobrze widzisz, lusterka chyba najlepsze z pośród poprzddnich i następnych modeli nie za małe nie za szerokie a wszystko widać.
mam ten plus że oporem jest tylko szoferka a materiał chowa się za nią lepiej być nie może.
w porównaniu co do poprzedniego modelu wyśmienicie, w poprzednim w zime była kiepa na maxa, nie mile to wspominam :/
Szału nie ma, mam 190cm wzrostu i jak wsiadam uważam by nie walnąć w dach, tak na wszelki wypadek bo jeszcze mi się to nie zdażyło, ale wiadomo?
hmmm powyżej 2.5 tys obrotów jest głośno, przydała by się 6tka, ale ujdzie w tłoku szczególnie że ja szybko nie jeżdżę;)
myślałem że będzie gorzej z tym bydlakiem ale jak się jeździ oszczędnie to w dyszce się zmieszcze, pomimo tego że mam wywrot i podczas wywrotu silnik chodzi, elektryczny ale lepiej aby chodził bo czasami ako już nie domaga. moja jazda oszczędna wygląda tak: że śmigam raczej w koło komina jeżdże od 60-70/h jak się śpiesze jade 80/h, ścinam na zakrętach, hamuje biegami, gdy nie rozgrzany nigdy nie przekraczam 2 tys obrotów, gdy jade po polnych drogach i innych wyłączam światła. Robie wszystko aby spalanie było jak najmniejsze i nie powiem w miare mi wychodzi. Auto jest moje więc go nie katuje i dbam o swój sprzęt. w takich prędkościach jak jeżdżę w trasie koło 9/100, jak mam go zawalonego po uszy to i czasem 14 ale rzadko średnio 10,5/100. Nie, nie jestem dziadkiem i zawalidrogą mam 26 lat!
hmmm za dobre auto trzeba zapłacić niestety, wpierw zaboli ale później zarabiasz i myślisz o nowszym:)
Przez pół roku użytkowania auta nie mogę złego słowa powiedzieć oby tak dalej:)
Przez pół roku użytkowania auta nie mogę złego słowa powiedzieć oby tak dalej:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 103KM 76kW [l/100km]

11,2