Lista ocen Jaguar S-Type (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tasman
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
Jestem posiadaczem S-type 3.0 automat tył napęd od około miesiąca. Spalanie zależy w dużej mierze od wielkości felg, szerokości opon, trybu jazdy i ciężaru buta - to każdy wie. Przetestowałem już 3 wielkości obręczy i... Jazda miejska: Warszawa, przede wszystkim godziny szczytu - dramatu chyba nie trzeba przedstawiać większości kierowców (dla szczęściarzy, którzy nie mieli tej przyjemności w skrócie - do pracy spod domu mam 49km - średni czas...
~400PS
Sedan 4.2 i V8 32V Type R 400KM 294kW
Naprawy, przeglady i czesci sa bardzo drogie. Zamiennikow jest bardzo malo. Wziawszy pod uwage 400KM, 560Nm, przyspieszenie do 100 km/h w 5 s. i niesamowita elastyczność spalanie nie jest tragiczne. Oczywiscie mozna znalezc auto ktore spala duzo mniej i przyspiesza w 6.0 s do 100 km/h, ale elastycznosc wersji R jest niebywala. Gdy wcisniemy gaz w podloge przy 60km/h po chwili na liczniku bedzie 160, 180 i tak dalej az do 287km/h(zmierzone...
~Wojtek
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
Mówimy o Jaguarze, a nie o Daewoo! Nie trudno się domyślić, że części nie należą do tanich, a silnik, który ma 3 litry nie zadowoli sie 10 litrami w mieście! S-Type 3.0 V6 na automatycznej skrzyni biegów przy spokojnej jeździe spali w mieście 12 litrów, a przy ostrym przyspieszaniu "od świateł do świateł" zabierze z baku nawet 20 litrów. Natomiast w trasie spali 8-14 litrów (wszystko zależy od jazdy). Średnio: W mieście - 14...
~Tom
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
Jaguara nie kupuje się rozumem. Jego kupuje się sercem. Jeśli spełniasz ten warunek jesteś w stanie nie zwariować patrząc na znikające w mgnieniu oka paliwo, ceny i dostępność części. Miłość Ci wszystko wybaczy...;-) W każdym razie proszę nie wierzyć w ogłoszenia typu średnie spalanie około 9-12litrów. NIE MA TAKIEJ OPCJI!!!
~tomwerk@tomwerk.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
Zużycie paliwa - powiedzmy duże - ale uważam, że przy tej klasie auta, pojemności silnika i przede wszystkim wrażeniach z jazdy, nie myśli się o tym :-) Napraw ani przeglądów, nie maiłem "przyjemności" dokonywać, więc nie wiem - ale po tym co udało mi się zorientować, jest w miarę normalnie.
~sincro
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
przy normalnej, dosyć agresywnej jeździe w mieście 15-16 litrów, na trasie 11-12 choć udało mi się zrobić 900 km trasy z wynikiem 9l/100km ! Co do napraw... jak na razie odpukać, poza przeglądami okresowymi i drobnymi naprawami zawieszenia nie musiałem inwestować w poważniejsze naprawy.
~Maciek
Sedan 4.2 i V8 32V 300KM 221kW
Pali w mieście od 15 l mniej jest ciężko choć jest to realne jazda(emeryt)trasa minimum jakie udało mie uzyska to 7,5 l tak 20 km przy prędkości około 100 kn a tak jazda z przyjemnościami to od 9 do 12 litrów na trasie
~K88
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
Jak na 3 litry pojemności nie jest do smok. Moje auto wyposażone w instalację gazową generuje koszty zbliżone do samochodu klasy kompakt z benzynowym silnikiem 1.6/1.8. Większość części dostępna jest od ręki, bardzo dużo używanych.
~Grzesiek
Sedan 3.0 i V6 24V 240KM 177kW
i tu mam najwieksze zastrzezenia. ja w miescie nie moge zejsc ponizej 17 dlatego nie wierze ze moze spalic 13-14 jak ktos wczesniej pisal. w manualu moze tak ale nie w automacie. na trasie kolo 10 litrow.(120-130kmh)
~Michal Ciew
Sedan 4.2 i V8 32V 300KM 221kW
Minimalne spalanie w trasie 8.2l. Zwykle komputer pokazuje 10.7l co pokrywa się z tym co wlewam do baku. Co do miasta to nie wiem bo uzyskuje tylko na trasie 200-300km.