Lista ocen Jaguar X-Type Sedan (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dźwigu
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Nie ma zbyt wielu zamienników - co powoduje że części dostępne to przeważnie oryginały Jaguara, dobrej jakości. Z dostępnością bywa różnie, przeważnie trzeba zamawiać i czekać do 5 dni. Ich ceny są raczej przeciętne, nie są wygórowane ( porównuje z audi)
~Bartek Paruch.
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Jezeli kogos to w Polsce interesuje to place ok.500 funtow ubezpieczenia na rok(full com.)-to tak jak za passsata.Przeglady,podatek i serwisy w tej samej cenie co za Passata. Generalnie to tani w utrzymaniu woz co robi wrazenie duzo drozszego.
~Datos
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Części zamienne niestety ok. 20 -30 % droższe od odpowiedników dla aut pospolitych. Warto inwestować w najlepsze marki zamienników lub oryginały, wtedy rok lub dwa jazdy i spokój (nawet dla elementów eksploatacyjnych)
~ogi_one
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Co tu chcieć, jak na moją jazdę z dwóch tysięcy kilometrów komputer wskazuje 9,6l/100km. Dynamika jazdy, komfort, nieco prestiżu to jak widać kosztuje niezbyt wiele. Jazda normalna bez zamulania i jeżdżenia na luzie.
~szarymietek
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Silnik pali dużo, a w aucie wiecznie coś się psuje, części niezbyt tanie i nie zawsze dostąpne do tego opłaty za 3.0. Auto stoi w warsztacie więcej niż jeździ. Polecam omijać ASO - ceny potrafią zabić.
~SIR
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Trasa nawet ok 5,5 litra w mieście latem 6,6-6,9 w zimie 7- 7,5 l Jak na tą masę i stary typ diesla jest ok . 7 litrów Jag pali średnio ale w tych latach i w tej klasie samochodów to jest ok .
~Adam
Sedan 2.5 i V6 24V 197KM 145kW
Więc tak koszty w normalnych warsztatach nie wydrążą kieszeni ale już w serwisie Jaguara nie jest tak lajtowo :-) Ale za to można liczyć na dobrą kawę :-) Wiec mocna trójka.
~NigdyWiecej
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Awaryjność, drogie i trudnodostępne niektóre części, o ASO nie wspomnę bo to jakieś nieporozumienie, pali też niemało, ale akurat przy tej pojemności to norma.
~gajer@epf.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
w mieście zawsze średnie spalanie wychodzi na poziomie 13,5L benzyny. mam automat, cztery koła napęd i silnik 3.0 V6 (zawsze tankuję 98)
Dziennik kosztów dla Jaguar X-Type Sedan
11,6
~Fandango
Sedan 2.0 TDi 130KM 96kW
Jeżdże dosyć zachowawczo, więc jest OK. Przeglądy chyba też mnie nie zabiją. W serwisie twierdzą, że ok. 1200-1500 zł co 20 tys. czyli jak dla mnie raz w roku.
Jaguar X-Type Sedan