Lista ocen Jeep Cherokee II (100) - Silnik

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamil
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
silnik to zdecydowanie ogromny plus tego auta, w swoim XJ mam silnik 4.0 zagazowany od 3 lat, osobiście jeżdżę tylko na PB,przez pierwsze kilka dni po zakupie jeździłem na LPG-by sprawdzić ile pali. generalnie te 6-cio cylindrowe rzędowe 4 litrowe silniki są niezniszczalne,przy odpowiednim traktowaniu(wymiana płynów i normalnych części eksploatacyjnych).silnik jest mega elastyczny-moc i moment robi swoje.
~juhas
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
Jak na taki przebieg i zastosowanie LPG, silnik spisuje sie swietnie. Moze bierze toche (0,5L) oleju na 10tys km, ale da sie przezyc. W miescie w korkach lubi sie przegrzewac. Wystarczajaco duzo mocy by nie przejmowac (o ile mamy odpowiednie opony) sie wjezdzajac w teren. Nie zdarzylo mi sie zeby go zdusilo, czy zeby zgasl. 185KM to calkiem przyzwoite osiagi dla terenowki.
~Wertus
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
Wszyscy straszyli mnie że silnik VM jest bublem lecz jak na razie mylili się. Jedna zasada przy eksploatacji silnika nie dopuszczać do przegrzania. Ogólnie problem z chłodzeniem rozwiązano wstawiając tunel między silnikiem a chłodnicą w nowszych modelach naszczęście mój go ma. Ogólnie ok. 12l/ 100 km w mieście dość dynamiczny fajnie pyrkoli dla mnie ok.
~Mr.nobody
Terenowy 4.0 i 185KM 136kW
Silnik w miare mocny, porownujac do innych terenowek z tego okresu nawet bardzo, idealbie nadaje sie do terenu, na miasto i na trase, bo nie mozna mu odmowic iz ladnie ciagnie, jest szybszy od wiekszosci samochodow na drodze, gdzies tak na poziomie 130-140 konnego sedana, albo 110-120 konnego kompakta, wiec jak na kiosk daje rade
~Rafał
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
GÓWNIANY SILNIK!!!!!! MIAŁEM TEN SAMOCHÓD 12 MIESIĘCY JEŹDZIŁEM 9 MIESIĘCY - 3 STAŁ U MECHANIKÓW KOSZT NAPRAW W CIĄGU ROKU 1/2 WARTOŚCI SAMOCHODU . GŁOWICE PĘKAJĄ CAŁY CZAS, JEDNA PO DRUGIEJ. GÓWNIANY SILNIK!!!!!! NIE MOŻNA TYM SAMOCHODEM JEŹDZIĆ!!! TYLKO CZEKAĆ AŻ ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ JELEŃ I GO OD WAS ODKUPI!!!
~marmalk@vp.pl
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
Pracuje jak traktor ale to taki urok tego slnika. Zapala za dotknięciem w każdą porę. Mówią, że bardzo awaryjny ale to trochę przesada. Jak na diesla przystało taki smarowóz. Tu cieknie tam się spocił teche więcej niż puka i stuka. Przy tym przebiegu turbina już delikatnie zaczyna puszczać olej. Pracuje bez zarzutów nawet równo.
~specnaz
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
Silnik głośny, ale dosyć ekonomiczny. Średnio palił ok. 10 litrów. Jednak już zaczynały się odzywać laski popychaczy, co jest typową wadą tego silnika wolnoobrotowego. Raz wymieniona uszczelka pod głowicą i podokręcane laski popychaczy pozwalają cieszyć się autem przez kolejne ok. 100 tys km.
~Dawidowski Cozaczłek
Terenowy 4.0 i 178KM 131kW
jak juz wejdzie na obroty to daje obnia, bardzo dobra reakcja na pedał gazu , bardzo równo chodzi 6 garów robi swoje, nie bierze oleju , troche się tylko poci pod pokrywą zaworową, bardzo dobrze znosi gaz, bezwibracyjny, pow 2300 obrotów ładnie buczy,długowieczny wytrzymaly mocny nie wyżyłowany przyjemny
~sgt@adres.pl
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
Ciężko porównywać Diesla do 4 litrowych (albo więcej) silników benzynowych, ale wg mnie spisuje się doskonale. Elastyczny, na biegach2-4 daje całkiem przyjemny "zryw", piątka trochę słaba. Silniczek pracuje równo, choć troszkę głośno - z drugiej strony - limuzyna to nie jest, to jak ma pracować?
Dziennik kosztów dla Jeep Cherokee II
10,5
13,4
20,6
~nemur
Terenowy 2.5 TD 115KM 85kW
silnik super ale ma 1 wade za 3000 zł po znajomosci .Czesto pekaja glowice koszt regeneracji glowic 1500 zl.Nie nawidzi wysokiej temp.Za nic w swiecie nie lac wody do ukladu tylko plyn i to dobry markowy .Poczytajcie co pisza o tym samym silniku z voyager bo to te same motory