Lista ocen Kia Ceed I (339) - Widoczność

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Widoczność z przodu i na boki dobra choć czasami słupki z przodu zlewają się z przechodniami zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów,odruchowo wychylam głowę.Widoczność z tyłu dzięki dużym lusterkom bocznym dobra. Polecam czujniki parkowania bo trzeba się będzie pięć razy zastanawiać podczs cofania, czy to już ,,ten moment\'\'Podczas mokrej nawierzchni fatalnie brudzi się tylna szyba oraz lusterka,nie lepiej z szybami bocznymi.Zużyjecie dużo płynu...
~Piotr
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Od razu dodam, ze mam wersję pro_cee\'d. Z tyłu czujniki parkowania są niezastapione. Dzięki duzym lusterkom bocznym widoczność do tyłu b. dobra. Ma to też swoją wadę. Szerokie przednie słupki+duże lusterka i mamy całkiem spory obszar z przodu wyłączony z widocznośći(zwłaszcza na zakrętach, na osiedlowych uliczkach) Trzeba tylko trochę głowę przechylić do przodu i po problemie. Można się przyzwyczaić.
~DeDe
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Brak uwag. Myślę że jest nieźle, tj nie gorzej a może nawet lepiej niż u konkurencji (m.in. w Toyota Auris czy Ford Fokus). Duże słupki boczne to już standard ze względów bezpieczeństwa i chyba dobrze. Widziałem Ceeda po dachowaniu - miał tylko stłuczoną szybę i lekko przygięty dach. Duże lusterka to jest to, czujniki parkowania też pomagają.
~Tadzik 2008
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jak na hecza,mała tylnia szyba coś w stylu Megane "kupe"///czujniki parkowania pomagają ale z kamerką jest lepiej i to co jest w tym aucie świetne to boczne lusterka średnio 2,5 raza większe niż w każdym aucie osobowym! tylko suv'y mogą tutaj rywalizować,moja B klasa ma dużo mniejsze a kosztowała dwa razy więcej.
~mieczyslawek
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Podobno takie rozwiązanie ostatnich bocznych okien, jakie zastosowano w Cee\'d SW (i jakim charakteryzują się ponadto: pierwsza generacja Mercedesa Klasy A, oraz Peugeoty 207 Break i 407 Break) jest mocno niepraktyczne tudzież - ujmując rzecz kolokwialnie - upierdliwe... no cóż... podobno... Ja do widoczności nie mam zastrzeżeń.
~wolfeer
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
W tej wersji nadwozia jest niesamowicie duża strefa tzw. "martwego punktu" ze względu na budowę tylego słupka. W pierszym tygodniu po zakupie omal nie otarłem się o samochód z prawej. Od tamtej pory zawsze przy mianie pasa z lewego naprawy odwracam głowę, same lusterka to za mało.
~schwyntzu@me.com
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Kombi, moja akurat nie ma czujników parkowania, ale póki co obyło się bez obcierek (mimo tego, że w dwóch poprzednich autach miałem czujniki). Widoczność bardzo dobra we wszystkich kierunkach i lusterkach (nawet słupki przednie nie przeszkadzają, jak to ma często miejsce w innych autach).
~Piotr
SW 1.6 122KM 90kW
W combi nic nie widać jadąc tyłu( odwracanie głowy nie ma sensu ), jeszcze roleta przeszkadza. Czujnik cofania jest więc konieczny. (uważajcie mi zamontowali badziewny choć za darmo) Zewnętrze lusterka boczne są fantastyczne. Można nie używać lusterka wewnętrznego w którym i tak nic nie widać.
~lykopodium
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jest dobrze jak na kombi. Nie różni się niczym co brałem pod uwagę: Octawia, Focus. Do tego duże szyby i wielgachne lusterka boczne. Do przodu widoczność bardzo dobra. Przy okazji: sam samochód jest dość wysoki. Jeśli podwyższy się siedzenie kierowcy wrażenie jest naprawdę jazdy autem klasy małego vana.

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wojtek
Hatchback 1.6 122KM 90kW
wszystkie nowe samochody są tak robione że przy skręcie na skrzyżowaniu mamy dużą szansę na potrącenie pieszego; zwłaszcza w przypadku gdy kierowca lubi siedzieć daleko od kierownicy i głęboko w fotelu mój pomysł to obserwacja drogi, przejścia w bocznej szybie przed dokonaniem manewru skrętu