Lista ocen Kia Ceed II Hatchback 5d (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szati
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Nawet jeśli przesadzi się z prędkością w zakręcie. Kierowca czuje ze panuje nad samochodem. Bardzo fajne opcje wspomagania: Comfort, Normal, Sport. Kia Ceed natomiast ma jedna duża wadę, którą należałoby poprawić. Przy prędkościach od ok. 140km i więcej trzeba cały czas korygować tor swojej jazdy. Ale przed zakupem liczyłem się z tym, jest to wada elektrycznego wspomagania. Z tego co mi wiadomo ten problem...
~Karol Częstochowa
Hatchback 5d 1.6 CRDi 128KM 94kW
Mimo że samochód posiadał dobre opony zimowe zarówno letnie to wyrzucenie go z toru jazdy nie jest jakimś wyczynem. kontrola trakcji bar działa bardzo powoli ospale i reaguje dużo dużo za późno niż powinna. Auto delikatnie przychylam się na boki podczas na przykład zjazdów z autostrad. Elektroniczne wspomaganie wytwarza tak naprawdę iluzje usportowienia samochodu poprzez dodanie trybu sport w menu wyboru trybu jazdy
~pilara
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Przesiadłem się do ceeda z focusa 2 czyli auta które słynie z dobrego układu jezdnego.Spodziewałem się że ceed mnie rozczaruje,a tu niespodzianka.Auto bardzo dobrze się prowadzi,jest przewidywalne,brak stuków na dużych nierównościach.Układ hamulcowy super,układ kierowniczy też dobrze,ale wspomaganie za silne.
~smk
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Dobry, ale w starszym oplu porównywany, dobrze wybiera nierówności, dość cichy. Jeśli zdecydujesz się na LPG - siada tył, wymień amortyzatory na te z kombii, pasują tak jak w ceed I, są 1 cm wyższe i 1,5 mm grubsze, w czwórkę z bagażami nad morze - nie dobiło ani razu, wcześniej we trójkę na dołach dobijało
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
To akurat wielki plus tego samochodu. Auto bardzo pewne w zakrętach, nawet jak się przesadzi z prędkością. Układ kierowniczy dobrze reaguje na ruchy kierownicą. Pewnie są lepsi, ale takiego Ch. Cruze cee'd masakruje precyzją prowadzenia i zachowania się nadwozia podczas prowadzenia.
~Banasz
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Nie jestem bardzo doświadczonym kierowcą, więc nie mam za wiele do porównania. Opcja wyboru mocy wspomagania kierownicy raczej nieprzydatna. Raz wybrałem najbardziej odpowiadającą i do tej pomory nie zmieniałem - chyba, że dla zabawy:P
~tom
Hatchback 5d 1.6 CRDi 128KM 94kW
Standardowo jak większość samochodów nie wyrabia do końca na poprzecznych nierównościach. Autko daje się precyzyjnie prowadzić i zapewnia wystarczający komfort. Taki standard bez wodotrysków w tym temacie.
~Sędzia Dreed
Hatchback 5d 1.4 CRDi 90KM 66kW
Zawieszenie neutralnie zestrojone, nie jest ani miękkie, ani twarde, w sam raz do tego szeroki orzstaw osi i nisko osadzony środek ciężkości i auto prowadzi się wg mnie bdb jak przyklejone
~chomik2
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
w porównaniu z Ceedem I gen wyraźny postęp. Samochód dość pewnie zachowuje się na drodze. zawieszenie ciche, chociaż słychać szum opon. Zauważalne zmniejszenie się dystansu jaki dzielił ceed I do np Focusa
~rotten
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
bardzo miękki. jedni lubią takie rozwiązania inni wolą twardsze bardziej sportowe. do miasta i na polskie drogi jednak bardzo się nadaje
Kia Ceed II Hatchback 5d