Lista ocen Kia Optima I (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baka1408
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 165KM 121kW
Wszystko w normie. Sterowanie jest podobne jak w większości marek i modeli (dwa pokrętła automatycznej klimatyzacji i poszczególne opcje pomiędzy), natomiast działanie również nie sprawia problemów. Grzeje stosunkowo szybko (szybciej niż Hyundai, porównywalnie do Passata), chłodzi również dosyć szybko. Trzyma temperaturę tak jak powinien.
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Tutaj mam pewne przemyślenia i do doskonałości trochę brakuje. Pewnie to wina dużych gabarytów kabiny ale jednak muszę zwrócić uwagę na strasznie długo nagrzewające się wnętrze. W porównaniu do poprzedniego auta przygotowanie auta do jazdy zajmuje w zimie znacznie więcej czasu. Dwustrefowa klimatyzacja działa bez zarzutu.
~eMBe
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
W sumie nie miałem okazji dobrze sprawdzić. Klima działała bez zarzutu. Duży minus choć miał być plus to skórzane fotele (czego nie lubię) obowiązek w wersji XL, z czego skóra perforowana (oddcycha) ale wentylacja tylko dla kierowcy. Dyskryminacja pasażera. W i40 pasażer też ma wentylację.
~Nowy
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Jeśli chodzi o to jest ok. Klima szybko się załącza i chłodzi. Wentylowane fotele też duży plus, natomiast ogrzewanie zwłaszcza w zimę jest B.dobre. Co najważniejsze szybko łapie temperaturę w zimę i nagrzewa się szybko, jak na diesla.
~Paweł Dobrzański
Sedan Hybrid 2.0 DOHC HYBRID 190KM 140kW
Zaparowana szyba? Już zapomniałem co to. Temperatura ustawia się błyskawicznie na taką, jakiej żądamy. Do tego fotele, nie dość, że podgrzewane, to również chłodzone! W gorące dni można sobie przyjemnie schłodzić dupkę ;)
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Nie mam zastrzeżeń. Wiatrak wentylacji do ok. 50% możliwości dość cichy, potem już go słychać. Szyby szybko odparowują, a ponieważ założyłem folie na tył i boki auto mniej się nagrzewa od słońca, mim o że jest czarne.
~Kozak_Barabasz
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
Mam opcję z przednimi schładzany fotelami- po mimo czarnej skórzanej tapicerki, lato nie jest straszne. Wystarczy kilka sekund aby poczuć przyjemny powiew w plecy i ... siedzenie ;)
~dejwid78
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Bardzo szybko się nagrzewa w zimie. Latem klimatyzacja też działa bez zarzutu. Automatyczne odparowywanie przedniej szyby nad czym czuwa automatyczna klimatyzacja.
~Sal_Monella
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Wszystko ok, cały rok jeżdżę na "Auto", ładnie trzyma zadaną temperaturę latem i zimą. Przydałoby się wentylowane siedzenie pasażera, a nie tylko kierowcy :)
~kreegz
Sedan Facelifting 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Auto ma tendencje do parowania w zimę (pomimo wymiany kompletu filtrów i stałej kontroli klimatyzacji). Nagrzewa się tak jak każdy inny diesel.