Lista ocen Kia Proceed (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Jak na auto o sportowych aspiracjach koszty utrzymania są bardzo rozsądne. Serwis jest tani, spalanie rozsądne, brak kosztownych usterek, a jeżeli jakieś się u kogoś pojawią to jest 7 letnia gwarancja. Płynu do spryskiwaczy bardzo mało się zużywa, gdyż auto nie ma spryskiwaczy reflektorów, a dysze dozują dość oszczędnie.
~Damisz
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Ciezko nazwac go ekonomicznym. Wiadomo kazde auto spali tyle ile wlejemy. Dużą rolę odgrywa noga kierowcy. W mieście przy spokojnej jezdzie 10.5-11.5 L W trasie w zależności czy nam się spieszy 8.5-9l Czy jednak delektujemy się trasą (rekord) przy przepisowej jezdzie i delikatną obsługą pedału gazu: 6.8 l Autostrada... ^^
~Neo
Shooting Brake 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Jak na silnik 1.4 myślałem, że spalanie będzie mniejsze (ok. 7l/100km) Jeśli ktoś jeździ głównie w mieście w trybie start/stop (światła, ronda, korki) to spalanie tego małego motorka go niemiło zaskoczy (10l/100km). Na trasy i w trybie mieszanym znośnie (ok. 8l/100km). Jako, że to nowy samochód innych kosztów nie poniosłem
~awojcieszczak
Shooting Brake Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
jeżdżąc bez klimy to poziom 5 literków na setę jest bez trudu osiągalny z klimą skacze do 6-8 a jak się popiętrala autostradą to i można na 10,5 wskoczyć ...ale to i tak nieźle biorą pod uwagę moc i moment, w fokusie trójce 1.0 na autostradzie 14 literków schodziło a auto dużo słabsze 125 do 160 koników
~Jarek
Shooting Brake 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jak chce się trochę wykorzystać możliwości jakie daje w mieście ten samochód niestety trzeba się liczyć z ewidentnie zwiększonym zużyciem paliwa. Na jeździe w trasie połączonej ze zrównoważonym miejskim cyklem około 6,7 l... z trochę cięższą nóżką ponad 8,5 l.
~Al3x_
Shooting Brake Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
NIe miałem przygód z naprawami bo jak powiedziałem wcześniej - to świeży samochód i byłoby to dziwne gdyby już teraz zaczęło się coś dziać. Zwłaszcza, że o KIA'ch można powiedzieć wiele, ale akurat awaryjność nie jest ich słabą stroną.
~Adam Proceed GT
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Serwisy i części zaskakują pozytywnie ceną. Jakość wykonania wnętrza jak i reszty podzespołów nie odbiega od marek Premium aczkolwiek ceny są zaskakująco niskie w porównaniu do tych marek.
~Cinek
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Samochód użytkowany pół roku oprócz kosztów paliwa nie zaskoczył dodatkowymi kosztami. Ceny serwisu do zniesienia. Zrobiona zalecana wymiana oleju po 1500 km. Oby tak dalej.
~Rafał
Shooting Brake 1.5 T-GDI MHEV 160KM 118kW
7,2 na 100km * 6,52= 47 zł/100km dane z 9tys km, żona nie kasuje komp także jest ok przy obecnych cenach ropy 7,7 i średnim spalaniu 6,5 jest na plus.
~Michal
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Nazywam to spalanie sprawiedliwe tryb normal prędkość przelotowa ok 90km/h to 6,4l na 100. Jeśli się bawimy na sporcie w mieście zapraszam i 16l + na 100 km