Lista ocen Kia Sportage I Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW 1994-2002 (52)

3,7
~aju
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Niepozorne auto o którym nie pomyślisz terenowe. Tu jednak błąd gdyż sportage 1 generacji to na prawdę dobre auto terenowe. Cała mechanika została ukryta między ramę więc w ciężkim terenie jest szansa niczego nie urwać. W tylnym moście wiele egzemplarzy posiada blokadę LSD (częściowa blokada mostu) KII bardziej w teren niż na trasę, ale i długie podróże na właściwych oponach nie będą nad to meczące.
~Leśniczy
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Kupiłem te auto przez przypadek, szukałem auta do pracy w lesie ale jednocześnie takiego gdzie spokojnie i bez wstydu mogę podjechać do klientów. Auto na samym początku wydało mi się zbyt delikatne ale to zw względu na fakt iż przywykłem do spartańskich warunków Łady Nivy i UAZ-a -a tu w środku całkiem przyjemna osobówka. Zdziwiłem się pozytywnie jej możliwościami w terenie - auto jest stosunkowo lekkie, posiada ramę, reduktor i nieźle...
3,6
~djkamilo@o2.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Dobre auto na każdy teren, ręcznie sterowny napęd z reduktorem dający duże przyjemności z jazdy. Autko puki się nie zawiesi na ramie to idzie jak czołg przez wszystko.
3,5
~krzysioww
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Ogólnie za niedużą kase można mieć terenowe auto, ma rame, 4x4 i reduktor, duży wykrzyż kół i wystrczającą ilość koników. Jest wymagająca, trzeba dbać o krzyżaki, wielowypusty wałów, pilnować osłon przegubów i jeszcze kilka innych rzeczy. W zamian wyjeżdża naprawdę z duuużych dziur i duuużego błotka bez pomocy kolegów. Lubie ją, ale sprzedam, bo potrzebuje większy sprzęt.
~Filip
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
90 tys. za nowe auto niby ,,terenowe´´ które nie ma żadnego prestiżu jest rzadko spotykane zużywa paliwa jak 4 TIRy psuje się częsciej niż Maluch Cingecento i Tico razem wzięte po prostu te pieniądze za te auto to pomyłka.
4,1
~Piochu
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Auto kupione po latach wzdychania do off-roadu, jako mega niedoceniane i przez to tanie, ale z dużym potencjałem. Off-road okazał się strzałem w dziesiątkę, a KIA no cóż wyśmiewana i niedoceniana, ale dopieszczona stała się świetnym rozrzutnikiem błota ;) Do modyfikacji wymaga czasu na szukanie wiedzy, ściągania części z Korei, adaptacji części z innych pojazdów. Lift zawieszenia 2", budy 2", koła 31" simex, zwolnione mosty na 5.27,...
1,8
~Jerzy Martyniak, Zakopane. ul.Chłabówka 19b
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Fatalna jakośc wykonania podzespołów. Fatalny - niekompetentny i nieżyczliwy klientowi serwis,
3,4
~maciasty@tenbit.pl
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
W sumie samochód nie porywa designem, kulturą pracy silnika czy olbrzymimi możliwościami pokonywania terenu. Należy jednak pamiętać ile wydaliśmy na zakup tego auta, wtedy nagle okazuje się, że to istne cudeńko.
~Andrzej
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Takiego auta szukałem od dawna! Dużo zadbanych egzemplarzy, które nie widziały terenu! O połowę tańszy w zakupie niż Grand Vitara z tych samych roczników!!!
~Sewerynkkk
Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW
Silnik zasilany LPG słabe przyspieszenie od 90 km/h, ciężko się wyprzedza (Silnik)
Kia Sportage I Standard