Lista ocen Kia Sportage IV SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW 2018-2021 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Do miasta w zupełności wystarczy, o ile nie mamy ambicji startować pierwsi spod świateł z przewagą 2 długości samochodu. Jechałem podczas jazd testowych 1.6 wolnossącym i turbo. W mieście nie czuć większej różnicy. Oczywiście jak się wdepnie gaz to silnik z turbo i fajniej przyspiesza i przez to lepiej wyprzedza, jednak kto kupuje suva do ścigania się po mieście i spod świateł. Spalanie w czasie takiej samej jazdy testowej po mieście: 1.6 gdi...
~Norbert
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Osiągi bez szału, wystarcza do codziennej jazdy do bez emocji, do przemieszczania się z punktu A do B. To nie jest silnik do ścigania się spod świateł. Trzeba wyprzedzić- redukcja 2 biegi w dół i wio. Dość elastyczny przy prędkościach między 40-110km/h. Wybrałem ten silnik świadomie, zależało mi na ekonomii przemieszczania się. Nie daję 5 gwiazdek bo brakuje momentu zwłaszcza powyżej 120km/h. Jeśli dużo jeździcie autostradami - wybierzcie Diesla.
~Ibrahim
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik niezawodny bez turbin. Dobra propozycja do miasta dla osób, które szukają równowagi pomiędzy niskim spalaniem w mieście (realnym wynikiem w normalnej jeździe miejskiej jest około 8 l), a dynamiką pozwalającą w mieście na spokojną jazdę. Po wkręceniu na około 2.5 tys. obrotów, auto dynamiczne - choć wciąż nie jest to demon prędkości.
~marekania
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik wytrzymały i oszczędny. Mógłby być mocniejszy, ale do spokojnej jazdy w sam raz. Przede wszystkim jest bardzo cichy. W samochodzie niemalże niesłyszalny co jest wielkim atutem samochodu. Jedyny problem jaki napotkałem, to awaria cewki zapłonowej na trzecim cylindrze. Nowa firmowa, to koszt 100 złotych i minuta na wymianę.
~Kierowca
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Słabo jedzie, głośny na wysokich obrotach i bardzo dużo pali. Jedyna zaleta to prosta konstrukcja co może skutkować bezawaryjną jazdą przez długi czas.
~Tomasz
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Niby ładnie, fajnie chodzi ale tragedia jesli chodzi o przyspieszenie. Wyprzedzanie trzeba planowac jak w starym TIRze
~RobB
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
132KM to zbyt mało, auto jest mułem. Przy zmienie biegów potrafi się zadławić. Podczas przyspieszania czuć lekkie poszarpywanie.
~Lukasz
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Troche slaby jest ale za to mega ekonomiczny - spalanie średnie (miasto 80%) to od nowości 7,5 litra
~Bysiek
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
W zupełności dla mnie wystarczający cechujący się bezawaryjnością
~Piotr_ww
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Niewyczynowy ale w miarę elastyczny. Do spokojnej jazdy.
Kia Sportage IV SUV Facelifting