Lista ocen Kia Sportage IV SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2018-2021 (11) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin_Opole
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Układ jezdny to kolejna duża wada tego auta. Kolejna duża wada stojąca zaraz za silnikiem. O co chodzi? Już wyjaśniam... Zawieszenie jest ani nie twarde ani nie miękkie co dobrze o nim świadczy, nawet bardzo dobrze ale niestety jest za sprężyste :( Należy odróżnić oczywiście twardość od sprężystości. Co owa sprężystość powoduje? A no powoduje to, że auto zawieszone jest jak by na szczudłach. Mamy wrażenie, że my sobie, a auto sobie. Mamy...
~pilara
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Bardzo dobrze się prowadzi. Układ kierowniczy poprawiony względam wersji przed liftingowej, raczej stawiający większy opór, dobre czucie auta. Zawieszenie sprężyście tłumi drgania, pracuje cicho. Wada to reakcja na boczny wiatr trzeba uważać, ale przy tych gabarytach to raczej norma.
~Liton
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Bardzo wysoka jakość. Przesiadłem się do Sportage z Focusa, który wielu uznaje za wzór w tej kategorii. W mojej ocenie jest jeszcze lepszy, lepiej też trzyma się drogi, wybiera nierówności i to pomiomo wysokości samochodu.
~Piotr
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Obniżam ocenę za trochę zbyt czuły układ kierowniczy. Reszta ok, wygoda a zarazem pewna w zakrętach. Oczywiście pamiętamy, że to SUV a nie bolid f1.
~Lothar
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Sprężyste zawieszenie, dość precyzyjny układ kierowniczy, sztywne nadwozie (jak na suva). W zasadzie bez większych wad.
~Michał
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Mam koła 19 cali a więc dam 4 bo profil 45. Wcześniej jeździłem seatem na 17 calach profil 45 to był dopiero dramat.
~Marek
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Nie jest idealnie ale to SUV więc trochę go bujnie w zakręcie.
~Lupus
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Bardzo dobrze wybiera nierówności, lecz mógłby być troszkę miękki.
~Rafał
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Jak na tak wysoki samochód jest ok. Nie mam do czego się przyczepić.
~piotr_olej
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Bardzo komfortowo, fajnie zbiera nierówności, super w zakrętach. Autem się płynie.
Kia Sportage IV SUV Facelifting