Ocena kierowcy - Land Rover Defender II 110

Silnik 2.5 TD 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Land Rover Defender II 110 2.5 TD 122KM 90kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Mega jest :)
Czasem się go nienawidzi ale i tak się go kocha jak się pomyśli gdzie można wjechać :)
Jeden powie ze 122 KM to mało ale dla tego auto to w sam raz, turbina ze zmienną geometria daje porządnego kopa gdy jest to potrzebne:) mam 268 tys już nakręcone i silnik chodzi równiutko, dla przykładu 2 letnia fiesta z dislem z 150 tys zaczynała się powoli jąkać;
Trzeba trochę siły przy skrzyni napędów, ale to terenówka w 100% a nie pokrętła elektryczne. A skrzynia od biegów chodzi płynnie, biegi wrzuca się na wyczucie czasem 3 z 5 pomyli się ale silnik ma moc i pójdzie, niektóre auta zdychają :)
Prosty w naprawach i odporny na polskie drogi, mój akurat jest sztywny bo mam wersje Heavy Duty, jak się naładuje to miód malina.
Szyba przednia nie jest zbyt wielka, a o lusterku wstecznym można zapomnieć, bo przez tylnią szybę nawet nie widać przeciętnych \"plaskaczy\" ale tylko dlatego że auto jest wysokie, trzeba ogarnąć gabarety auta, większych problemów z parkowanie szczerze nie mam.
Ogólnie jak sobie je zaprojektujemy to tak będziemy mieć, do def jest dużo dodatków, ja montuje radio pionnera z dotykowym ekranem połączony z kamerami na aucie :)
Bez rewelacji ale nie ma co płakać :)
Jak w terenówce, blisko drzwi ;) ja mam zaadaptowane fotele ze scorpio 2, recaro w połskórze i podgrzewane wiec mi jest wygodnie :)
Można rzec jak sobie wycisz tak cicho bedziesz miec :)
Na takie rozmiaru auta, opony MT spalanie na poziomie 9,5 litra dla mnie spoko :)
W polsce drogo, ale w angli cena super za nowego max. 85 tys :) za takie cudo
Jak dbasz tak masz :) ale praktycznie nigdy nie zawiódł, ale skrzynka z narzędziami to atrybut :) tego auta i to muszą być porządne narzędzia
Tak samo jak wyżej :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 122KM 90kW [l/100km]