Lista ocen Land Rover Discovery II (32) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marokańczyk
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Przy temperaturach minusowych niewiele jeździłem, lecz za to sporo km zrobiłem przy temp. powyżej 40 stopni (max. bodaj 46 - a termometr wskazuje uczciwie, dobrze skalibrowany, temperaturę w cieniu. Klimatyzacja (2 strefowa z opcją AUTO) nigdy nie musiała chodzić non stop na najwyższych obrotach, żeby podołać schłodzeniu kabiny. Można dowolnie sterować nawiewem (w Toyocie Verso miałem np. przymus: jeśli nawiew na szybę, to zawsze z...
~Defender90@interia.pl
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Mamy wersje podstawowa na rynki zimne, wiec bez klimatyzacji, ale za to z webasto i ogrzewaniem przedniej szyby i foteli z przodu (ogrzewane lusterka, tylne szyby i nadmuch na tylna kanape jest chyba w standardzie) ogrzewanie dziala wspaniale - po paru kilometrach dmucha cieplym powietrzem (pewnie zasluga webasto), Do wentylacji tez nie mozna sie przyczepic.
~jonygo@wp.pl
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
hmmmmmm z tym jest powiedzmy dobrze na przodzie,średnio w środku a z tyłu można zamarznąć :D (7 osobowy model) klimatronik na lato super lodówka przy niemałych gabarytach wnętrza - nad podziw wydajnie - ale z ogrzewaniem na zimę już gorzej - dla siedzących z przodu w zupełności wystarczy - ale z tyłu już dużo zimniej (brakuje dodatkowych nawiewów wg mnie)
~Rocco 2gi wpis po 10 latach ciągłego plynnie
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Klima ok, ale aktualnie jedzie do mnie używana nagrzewnica, bo moja już umarła. Przy okazji nowy termostat za 300 zł. Mam nadzieję że już niedługo będzie grzał i chłodził jak kiedyś- a w tym był świetny- grzanie i klima na 2 z pięciu stopni wiatraka, bo nie dało rady wysiedzieć.
~Marek
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Szyber dachy robiły dobrą robotę. Od wiosny do końca lata zawsze miałem je uchylone. Klimy praktycznie nie używałem. Acha! Jeszcze owiewki na szybach bocznych przednich - też bardzo dobrze wentylują wnętrze. W zimie nagrzewanie środka typowe dla auta z tak duzym wnętrzem.
~Rabiega
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Dobra wentylacja, konstrukcja nadwozia ograniczająca jego nagrzewanie w lecie, wydajna klimatyzacja, z panelem umieszczonym w niewygodnym miejscu. Ogrzewanie słabe - w zimie nagrzanie przodu troche trwa, z tyłu dłogo pozostaje zimno (niestety, poskąpiono na tylnej nagrzewnicy)
~Cypis.pl
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Moja wersja siedmioosobowa posiada nawiewy na wszystkie miejsca. Wentylacja jest bardzo wydajna, klimatyzacja również. Osobna na drugi i trzeci rząd. Niestety dość szybko się rozszczelnia i to jest największa wada klimatyzacji w land roverze.
~stefpat
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Wersja z webasto sprawuje się wyśmienicie. Kabina zimą nagrzana po przejechaniu 2 km (oczywiście bez wcześniejszego włączania ogrzewania). Klimatyzacja dwustrefowa też sprawdza się dobrze. Dwa szyberdachy umożliwiają szybkie przewietrzenie auta :).
~floris
Terenowy 4.0 i V8 185KM 136kW
klima z 2 strefami daje komfort i poczucie odizolowania od warunkow pogodowych - jak caly samochod - bez wzgledu czy to upalne lato czy sroga zima. w srodku jest tak jak powinno byc. uklad lub sie rozszczelniac w lecie przy chlodzeniu - trzeba do serwisu
~Misiek
Terenowy 2.5 TD 138KM 101kW
Nawiewy, szyberdachy, przy dodatkowo \"ztuningowanym\" fabrycznym webasto, to komfort latem i zimą. Można fabryczne webasto doposażyć w sterowanie na pilot lub timer... tej zimy nie zdarzyło mi się skrobać szyb.