Lista ocen Mazda 3 I (198) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 144 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Tutaj mam pewien dylemat. Z jednej strony niesamowicie precyzyjna, pracująca z przyjemnym oporem, krótkie drogi prowadzenia drążka i sam kształt drążka - można się poczuć jak w usportowionym aucie. Z drugiej strony (mam auto sprzed liftingu z 5-biegową skrzynią) JAK MOŻNA W AUCIE KOMPAKTOWYM TAK KRÓTKO ZESTOPNIOWAĆ BIEGI?! Tego typu auto powinny się w miarę dobrze spisywać i w mieście i na trasie. W mieście jest bajka - można śmiało przy 60 /...
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~Walus46
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Japońska, Mazdowska - nic do dodania. Latem przy opuszczonych szybach słychać nawet taki metaliczny trzask przy zmianie biegów - fantastyczne uczucie. Skrzynia jest precyzyjna, biegi wchodzą z charakterystycznym kliknięciem, ciasno. Stawia delikatny, sportowy opór. Wzór w tej klasie, nie czujesz jakbyś zmieniał biegi na zestawie z kierownicą do PC/konsoli, choć do skrzyni z MX5 jej oczywiście nieco brakuje.
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Osobiście nie spotkałem się z lepiej działającą skrzynią. Krótkie przełożenia, intuicyjne i \"bezwzrokowe\" znajdowanie biegów. Nigdy nic nie chrobotnęło ani coś nie weszło. Żadnych luzów. Naprawdę bardzo dobra skrzynia. Poza tym drążek umiejscowiony w idealnym miejscu. Ręka oparta na podłokietniku sama trafia na gałkę zmiany biegów a z niej blisko do kierownicy.
~Pawlik_007
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Krótko zestopniowana skrzynka - tak w stylu sportowym, na krótkie odcinki miejskie - ideał, ale na trasę niekoniecznie, przy 140 km/h masz 4000 obrotów, a to powoduje hałas i wysokie zużycie paliwa. Ewidentnie brakuje \"szóstki\". Działanie skrzynki, i krótkie skoki lewarka - REWELACJA. Zmiana biegów wygodna i przyjemna. Francuzi powinni się uczyć
~DaNail
Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Skrzynia szybka, przełożenia krótkie i pewne. Trochę ciężej w stosunku do reszty wchodzi mi drugi bieg, ale jakoś dramatycznie mi to nie przeszkadza. 6 bieg na trasach to wygoda i niskie spalanie i ciągle całkiem niezłe przyśpieszenie, choć moje ulubione biegi to 3 i 4, kto wyprzedzał tym samochodem, ten wie dlaczego.
~Stanisław Tarkowski
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Mam wersję z automatem - jest to pierwsze auto z tego typu skrzynią i już jestem pewien, że kolejne też będzie będzie miało automat. Mimo, że jest to wersja 4 biegowa, która nie uchodzi za najlepszą, to na drodze mogą ze mną konkurować tylko droższe auta (bmw, vw passat) i to od prędkości 160km/h
~Orochii
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Skrzynia w miare krótkie przelozenia i jest precyzyjna. Napewno lepsze jak w Vectrze czy w Golfie, w ktorych mialem okazje sie przejechac. Choc musze przyznac ze wsteczny bieg nie zawsze wchodzi za pierwszym razem bardzo rzadko, ale jednak. Mozna sie przyzwyczaic.
~Mazdowiec
Hatchback 1.4 MZR 84KM 62kW
Działą sprawnie i pewnie. Biegi wchodzą z przyjemnym i wyczuwalnym 'pyknięciem'. 5 biegów to za mało już przy tym silniku. Przy 130km/h łapiemy juz ~4000rpm, robi się nie potrzebny zupełnie przepał. Po za nie najlepszym zestopniowaniem wszystko jak najbardziej dobrze.
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie budzi zastrzeżeń. Biegi krótkie, sprawnie wchodzą, wszystko działa idealnie. Jedynie na biegu wstecznym odczuwam lekkie opory. Często muszę wrzucać ponownie. Zaznaczam, że przebieg jest 100% oryginał, bo znam to auto od wyjazdu nówki z salonu Marco Tuning.