Lista ocen Mazda 3 I (178) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 164 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rogus
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Nie można sie przyczepić do czegokolwiek. Autem jeżdżę już 5 lat i nigdy mnie nie zawiodło. Regularne serwisowanie u pana Henia (nie MIRKA)i wszystko działa. Generalnie bardzo polecam to niepozorne auto. Z gazem nie ma problemu (pośredni wtrysk) i wszystko śmiga. Rdza to bajki, coś tam bierze ale jak sie dba to żadnych problemów nie ma. Autem zrobiłem tylko 50.000 km od początku tego przebiegu na gazie. Zastanawaim sie nad zmianą na coś...
~włodek
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
To zdecydowanie nasłabsza strona tego auta. O ile komora silnika wyciszona dobrze (chyba że to załuga cichego silnika), o tyle wyciszenie karoserii i nadkoli chyba wcale nie istnieje. Na gładkim równym asfalcie jest w miare dobrze, ale na gruboziarnistym asfalcie - tragedia. Szum a właściwie huk opon toczących się po drodze jest nieznośny. Nawet głosno grajace radio go nie zagłusza. Mimo zamkniętych okien wyraźny szum powietrza owiewajacego...
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Bardzo słabo. Przełożyłem opony letnie z Audi Fulda Carat Progresso 16" i ... nie szlo wytrzymać. Szum podczas jazdy jak przy wodospadzie., podczas gdy w Audiku miałem ciszę. Obecnie śmigam na nowych Michelin Alpin 5 i ... nastała cisza. Reasumując wyciszenie tego samochodu pozostawia wiele do życzenia i tak naprawdę jest jedyną jego wadą. Idzie jednak temu zaradzić rozsądnie dobierając ciche opony czy nie jeżdżąc po dużych kałużach ;-)
~Adam - serdeczna@yahoo.com
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Upsss. Bez ściemy - przy tym silniku, sportowym wydechu, niskim zawieszeniu i nisko-profilowych oponach - głośno. W jeździe miejskiej nie jest to problemem, bo słuchanie tego, co "generuje" tłumik śmiało może zastąpić (i w moim przypadku nierzadko zastępuje) chęć słuchania radia. Na trasie przy dużych prędkościach szumy opływu karoserii niestety są w stanie zagłuszyć nawet sportowy wydech. Coś za coś.
~mario.broos@wp.pl
Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Jak by tak wyciszony był GOLF V to pewnie dziś bym nim jeździł. Ale robiąc trasy do Polski po 800 km - i tu na terenie Niemiec prawie 25 tyś rocznie wybór padł na Mazdę - bez zastanowienia. Wyciszenie jak w aucie benzynowym. testowałem mazdę 3 1.6 105 KM z silnikiem benzynowym - teraz nie wiem czy nie jest w Dieslu ciszej... jak by można było to 6 gwiazdek za to...
~Thorgal
Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Do 110 - 120km/h nie mam zastrzeżeń. Muzyka lub rozmowa z pasażerem bez wysiłku. Przy wyższych prędkościach jest głośno. Ale bardziej uciążliwy jest wiatr i szum, niż to, że to diesel. Mimo wszystko, przy tak masywnej budowie samochodu (grube drzwi, \"nadmuchana\" ale i opływowa sylwetka), spodziewałem się lepszego wyciszenia. Dlatego tylko przeciętnie.
~Marcin
Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW
Japońce zrobili se jaja(kwadratowe) z wyciszenia - raczej "nagłosnienie". Szumy z opon - krew mnie zalewa. A przy Vmax to ..larmo nie ztej niemi. "Pogląd jest taki że fachowcy co projektowali 3 mieli uszka zatkane woskowinką " Można lepiej-w aurisie przy 120 cisza 160 cisz 180 cisz a w 3 .... Autem jeździc z zamkniętymi uszami!
~przemo1024
Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW
Fatalnie. O ile silnika na postoju nie słychać, o tyle już przy ruszaniu dochodzą dźwięki tłumika, opon (Fulda Carat Progresso), wszystkich odbijających się o nadkola kamyczków, dźwięki pracy zawieszenia (jakby było powybijane) - po prostu miazga. Po przejściu z Audika na Mazde czuje się jakbym przeskoczył z konia na krowę.
~markoni56
Sedan 2.0 MZR 150KM 110kW
Silnik prawie niesłyszalny ale żeby nie było zbyt fajnie to mamy za to niezły hałas od toczenia się kół (zalezy to w pewnej mierze od opon i rodzaju asfaltu). Przy szybszej jeździe słychać szum powietrza przy lusterkach i drzwiach. Pasażerowie tylnej kanapy \"upajają się\" natomiast dźwiękami dochodzącymi z tłumika :)
~DaNail
Hatchback 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Na nowych oponach zimowych, przy 140 km/h trzeba już niestety lekko pogłośnić muzykę. Przy wyższych prędkościach wiatr troszkę świszczy przez drzwiaste szczeliny, ale ja oczywiście nie jeżdżę tak szybko, bo jestem przykładnym kierowcą. Silnika natomiast nie słychać w ogóle, a podobno to diesel.