Lista ocen Mazda 3 IV Sedan (29) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Sedan 2.0 SkyActiv-X 186KM 137kW
Przed zakupem odbyłem jazdę testową Mazdą 3 w wersji z silnikiem Skyactiv G oraz X żeby porównać sobie te jednostki i ocenić czy warto dopłacać 10tys. zł. do Skyactiv X. Po jeździe testowej nadal miałem wątpliwości bo odniosłem wrażenie, że X zyskuje głównie przy wyższych obrotach a przy użytkowych wersja G wydaje się nieco bardziej elastyczna choć różnice nie były duże. Później okazało się, że Mazda powiązała wersje silnikowe z wyposażeniem...
~pawgro1
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Silnik Skyatcive G 150km jest dobry, ciężko mu cokolwiek poważnego zarzucić, ale tylko dobry i nic więcej. Z mojej perspektywy brakuje trochę dynamiki - szczególnie w trasach podczas wyprzedzania i tutaj konkurencja wypada lepiej. Choć dalej jest całkowicie wystarczający. Przy użytkowaniu samochodu w mieście sprawdza się idealnie. Nie testowałem alternatywy w postacie Skyactive X (dopłata ok 10 tys.) - mógłby on być rozwiązaniem wszystkich...
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Bardzo cicha praca, bezawaryjny konstrukcyjnie. Ciężko porównać go z konkurencja …. Prawie nikt nie oferuje silników wolnossacych a jeśli tak to z CGR lub manualnym only. Jak dla mnie w ruchu miejskim i podmiejskim a także w trasie daje sobie świetnie radę. Nie jest demonem prędkości do serki. Nie o to chodzi w Magdzie. Dla osób które potrzebują wrażeń polecam inne marki.
~Ziggy
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Działa gładko, cicho, nie ma tego co się psuje - DPF, dwumasa, turbo. Wolę taką charakterystykę niż małe silniki z turbo, dające moc w małym zakresie obrotów. Myślę, że ta Mazda będzie trwała, to sprawdzona konstrukcja. Mocy na autostradzie jest dość, można jechać szybko i w komforcie.
~EdDept
Sedan 2.0 SkyActiv-X 186KM 137kW
Wystarczająco dynamiczny, przyjemnie rozwija moc, jednak przy normalnej jeździe nie różni się od silnika w wersji 122 km, a od silnika 150 km wydaje się nawet mniej żwawy. Różnica na plus silnika 186 km ujawnia się dopiero przy dynamicznej jeździe. Wtedy widać, że samochód jest dużo mocniejszy.
~mhr
Sedan 2.0 Skyactiv-G 122KM 90kW
120KM nie powala mocą ani osiągami, jest delikatnie mówiąc lekko mułowaty. Pracuje cicho, a potrafi wkręcić się nawet na 6000 obr/min. Spalanie wg komputera to 7.0l/100km. Myślę, że przy skrzyni manualnej możnaby spokojnie zejść niżej. Dla miejskiej jazdy czy spokojnej trasy w sam raz.
~Piotr Seb
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
Dlaczego tyle? Z sentymentu i tęsknoty za starym silnikiem z odpowiednią pojemnością. Brak turbo, brak filtra gpf, rozrząd na łańcuchu... Liczę na długą i bezawaryjną eksploatację. Bardzo przyjemny przy wkręcaniu na obroty, a i przy niskich obrotach nie ma czkawki. Zużycie paliwa bardzo rozsądne.
~kecup21
Sedan 2.0 SKYACTIV-G 150KM 110kW
oszczędny silnik, w trasie przy prędkości od 120-140 km z 2 dorosłych i 2 dzieci mieści się 7 l. w mieście Warszawa jest gorzej, ale przy trasach powyżej 10km średnia 8 L, przy krótkich przebiegach poniżej 10 km spalanie około 10L, jeżdżę średnio dynamicznie.
Mazda 3 IV Sedan