Lista ocen Mazda 323 IV BG 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafal.sowik@gmail.com
BG 1.6 16V 88KM 65kW
No cóż, to nie Cinquecento 700, tylko japońskie 1.6 16V. Do abstynentów nie należy. W mieście w zimę wskazówka opada dosyć szybko, oczywiście dużo zależy od stylu jazdy. Pierwszeństwo na światłach kosztuje, a dynamika auta do tego zachęca :P Przy lżejszej nodze jest troszkę lepiej. W trasie jest trochę bardziej optymistycznie. Co do kosztów przeglądów i napraw... Prawie nic się nie psuje więc jest bardzo dobrze, wręcz znakomicie. Dawne...
~Ricardo (Bytom). Tylko Mazda i jazda !!!
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Tu nie mogę się zbytnio wypowiedzieć, bo przez 7tys., które Nią zrobiłem zmierzyłem to tylko na trasie. 4 facetów, i pełny(dosłownie) bagażnik, masa rzeczy w środku, bagażnik na dachu. Tak siedziała, że chwilami darłem o koleiny, więc trzeba było szybko z nich wyskoczyć. Myślę, że wynik i tak niezły, jak na 1.6 16V i średnio 100-120km/h w Polsce i 90 w Szwecji. Podane wartości 2 i 2, to oczywiście nie prawda, ale musiałem coś wybrać.
~kantukinte@gmail.com
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Zrobilem tym autem 90 tys km, patrzac na rachunki i faktury, na przeglady i remonty wydalem w sumie 2000 zl przez 2 lata, wymienilem klocki i tarcze, rozrzad, chlodnice, uszczelke pod glowica i elementy zawieszenia takie jak drazki czy sworznie. Ekonomiczne auto - pomimo przebiegu bierze tylko pol litra oleju na 2000 km. Przed zalozeniem instalacji palil na trasie 7 litrow na 100, a teraz pali 8 gazu.
~brzosto@op.pl
BG 1.6 16V 88KM 65kW
ceny napraw w normie, jak sie poszpera poszpera po szrotach to grosze, naprawdę. W ASO ceny kosmicznie wysokie, ale nie trzeba tam wcale zaglądać. Zuzycie paliwa niestety za wysokie :( jak sie lubi depnąć to pewnie z 11 weźmie. jeżdząc bardzo osczędnie i spokojnie po mieście to nieco poniżej 8l. na trasie jest juz dobrze, daje rade nawet zblizyć sie w okolice 6,5 litra
~Michał
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Auto które używam od samego początku od sprowadzenia, ma zainstalowana instalację LPG. Zużycie gazu w mieście to max 10l/100km na trasie przy szybkości do 120km/h może spaść do około 6,5l/100km spalanie benzyny na tasie to około 6l/100km przy jeździe do 120km/h. UWAGA : silnik lubi ciepło, latem spalanie jest trochę niższe niż podałem a zimą wyższe.
~miet von uberauf
BG 1.6 16V 88KM 65kW
powiem szczerze że przy zadbanym silniku i normalnej jeździe do 2,5 rpm bez przegraczania 3rpm, wycisnąłem spalanko ok 7,5 L na 100km po mieście!! Na trasie zszedłem poniżej 6,5 L!! przy jeździe do 140km/h jestem miło zaskoczony. za 32 zł przejade 100km!! na LPG w poprzednich autach potrzebowałem 24 zł...więc nie jest źle....:)
~Prasco
BG 1.6 16V 88KM 65kW
No tu różnie bywa. W mieście pierwszeństwo na światłach kosztuje i to sporo. Na trasie - całkiem dobrze. Przy ciężkiej nodze w mieście spalanie do 14,5l benzyny, standardowo 9, przy jeździe typu emeryt-speed 8l. Na trasie około 6-7l
~:)
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Motor 1,6 duzo pali w mieście choć na trasie juz mniej. Przeglady warto robic i wymieniac olej co 7,000 tys km. O naprawach nie warto pisac bo w tych samochodach sie tego nie robi sa idealne
~homik
BG 1.6 16V 88KM 65kW
silnik 1.6, a w szczegolnosci automatyczna skrzynia biegow w trybie wybitnie miejskim uderzaja mocno po kieszeni, zwlaszcza w zimie. w trasie zuzycie umiarkowane, a duza zrywnosc.
~xxx
BG 1.6 16V 88KM 65kW
Z automatem auto nigdy nie będzie ekonomiczne, przy bardzo spokojnej jeździe po mieście 10l benzyny (gazu pali do 12,5l po mieście, nie oszczędzając)
Mazda 323 IV BG