Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

lukasze1@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1994
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : Zawsze chciałem mieć Opla Calibrę. Skusiłem się na Mazdę i uważam że to najlepsza decyzja jaką w życiu podjąłem. Nie ma co wogóle porównywać BG do Calibry.
Silnik : Bardzo głodny
Jest to samochód z którym nigdy się nie rozstanę. Ponad przeciętna linia nadwozia, ładna felga i wisienkowy kolorek. Jedyne co mnie martwi to spory przebieg, ale w przyszłości planuje SWAP silnika z mazdy 626, być może 2.0 litry. Mam bogatą wersję Mazdy. Wielkim plusem tych aut jest fakt że mazdy do 94´ roku produkowane były tylko w Japonii, przynajmniej mazdy BG. Wszystkie płyneły do europy stakiem dlatego w związku z solą morską mają swietnie zakonserwoane podwozie oraz karoserię.
Rewelacyjnie wkręca się na obroty, silnik niezawodny i dynamiczny, podatny na tuning mechaniczny :)
Być może jest to kwestia sporego przebiegu, zdaża mi się że mam problem przy wrzuceniu wstecznego biegu.
Mazda świetnie trzyma się w zakrętach, sprawia wrażenie przyklejonej, Spotykałem się z opinią że przy prostowaniu rury w zakretach ucieka tył. Być moze przy powypadkowych egzemplarzach. Preferuję ostrą jazdę, nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Świetnie ułożony środek Ciężkości. Sportowe zawieszenie udało się zestroić w sposób twardy i jednoczesnie w miarę komfortowy...
W tej kwestii, troszkę słabiutka widocznosć w tylnej szybie.
Zimą szybko się nagrzewa, ogólnie cały układ odpowiedzialny za wentylację i ogrzewanie jest raczej niezawodny i bardzo dobrze spełnia swoją rolę.
To jest Namiastka auta sportowego więc nie nalezy spodziewać się komfortu jak w mercedesie klasy S, z tyłu zdecydowanie za mało miejsca dla pasażerów,z przodu wystarczająco.
Kultura pracy silnika, jego dźwięk jaki wydaje podczas jazdy w moim wypadku to muzyka dla ucha. Zamontowałem sportowy wydech więc trudno mi jest się wypowiadać w tym temacie. Lubię ten dźwięk :)
Niestety, zgadzam się nielicznymi użytkownikiami Madziarek 323F bg. Moja Madzia jest ciągle bardzo głodna, lubi gdy często ją dokarmiam. Niestety jestem fanatykiem tych aut, kocham moment kiedy wkręca się powyżej 4000 obr/min i niestety ale nie panuję nad sobą... tym autem nie da się jeździć do 100 km/h. Zabawa zaczyna się dopiero powyżej 4500 obr/min. Dlatego tyle żlopie, noi opny 195/15/55
Ja sprowadziłem sobie Mazdę, jeździła nią Pani z 77´, a wcześnie Pan z 33´. Stan w środku to normalnie fabryka. Aż byłem w szoku.
Awaria centralnego zamka. Madzia jest tak przyjemnie skonstruowana że nawet przedszkolak by sobie z tym poradził.
Jeżdze nie cały rok i jestem zachwycony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]

9,2