Lista ocen Mazda 6 I Sedan (105) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mps2005
Sedan 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Na razie najlepszy samochód jaki miałem. Skrzynia biegów i sprzęgło - twarde. Zawieszenie - nie tak twarde jak opisują niektórzy na forach, według mnie bardzo komfortowe, co w zestawieniu z dynamicznym napędem na 4 koła w zakrętach daje niesamowite wrażenia z jazdy. Jeśli ktoś nie próbował jazdy tym wozem, to zdecydowanie powinien. Polecam się przejechać wersją lekko stuningowaną do 350KM ze zmodyfikowanymi hamulcami. Ja mam wersję stock -...
~endrju1
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
W poprzednim aucie miałem LPG i spalanie ok 7l/100km w trasie. Wiedziałem, że o tym mogę pomarzyć ale postanowiłem pojeździć 2 miesiące na benzynie i zobaczyć jak to będzie bo przecież mazda nie lubi gazu. W mieście udało mi się zejść do 10,5l/100km w trasie do 7,5l benzyny. Dla mnie to sporo w porównaniu do tego co miałem wcześniej. Założyłem LPG z dotryskiem benzyny powyżej 3500 obrotów. Spalanie LPG to ok 12l w mieście, ok 8-9 w trasie + ok...
~Bogdan
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Tak jak juz wspominalem. Ten samochod bedzie wam sluzyl i napewno nie bedzie stroil fochow jak to niestety zdarza sie w markach premium. Jezeli cenicie sobie niezawodnosc za przystepna cene to ten samochod jest dla was. Jezeli natomiast oczekuje czegos wiecej niz tylko srodka transportu ktory przewiezie was z punktu A do punktu B, to rozwazcie samochod z wyzszej polki bo tym mozecie byc rozczarowani. Moim zdaniem za duze spalanie, reszta OK.
~Kamil
Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Koszty eksploatacji są atrakcyjne biorąc pod uwage spalanie, bo przy pelnym zaladunku i rozsadnej jezdzie do 130km/h w cyklu mieszanym mozna spokojnie zamknac sie w 5,5 l /100km! A co do przeglądow serwisowych czy gwarancyjnych jest troszke mniej wesolo-ale trzeba myslec przyszlosciowo a nie typowo polsko-bo Mazda odplaca tym, ze przez dluuugi czas nie ma z nią problemów i nie trzeba nic specjalnie drogiego wymieniac. A to jest duzy plus.
~michnik
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Kupowalem co chcialem i teraz tez mam co chce. Spalanie nie jest az takie zle jak na ten silnik. Mozna spokojnie wyciagnac 9 l / 100 km (no ale ja tak nie jezdze...). Srednia u mnie troszke ponizej 10 l. Na wysokich obrotach mozna poszalec nawet do 12l (srednio). Na trasie da rade bez problemu 7l (110 km/h) lub 7,5-8l przy predkosci tak do 120-130 km/h.
~RZ
Sedan 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Jeżdżę zazwyczaj pół na pół trasa z miastem, nie udało mi się jeszcze przekroczyć spalania 8l. Jeżdżę bardzo dynamicznie, trasy głównie po autostradach z prędkością 140-180. Kilka razy dla testu jechałem oszczędnie po trasie i wyszło 5,5l. Spalania podaje nie z komputera tylko od tankowania do tankowania gdyż komputer zawyża 0,6l.
~Lukas
Sedan 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Zuzycie paliwa jeśli się chce to spali 6,5 l.Wpływ ma na to sposób operowania pedałem gazu oraz wynalazki takie jak klimatyzacja, VEBASTO,filtr cząstek stałych DPF,!!KORKI W MIASTACH!!.Ceny przeglądów w ASO podobne jak u konkurencji. Naprawy w tym modelu to rzadkość a jeśli coś sporadycznie padnie to płacimy słono.
~Dave
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
Nigdy nic mi sie nie zepsulo, jesli jest wymieniany olej co pare tysiecy kilometrow to nie ma co narzekac. Co tam jeszcze ? No same koszty utrzymania to jedynie paliwo i przeglady co 10 000km. Wszystkie czesci do tego auta maja smieszna cene, doslownie grosze jesli ktos kupuje na allegro.
~r.dominiak@hotmail.com
Sedan 2.0 MZR 147KM 108kW
j.w. spory zawod. Trasa 1800km, predkosc na tempomacie 140kmh, dwie dorosle osoby plus walizka, srednie spalanie- 10,7l/100km. W miescie przy ciezkiej nodze jest w stanie wskoczyc na 13,5l/100km. Jadac w tempie emeryta na autostradzi udalo sie zejsc do 8l/100km, ale tak jezdzac lepiej jechac pociagiem...
Dziennik kosztów dla Mazda 6 I Sedan
5,4
10,6
10,1
~Kapsel
Sedan 1.8 MZR 120KM 88kW
spalanie zalezne od stylu jazdy, mam dosc cieżką noge i lubie czasem deptac na 17 calach pali około 9.5 w cyklu mieszanym takze nie ma tragedii. srednia spalanie na trasie Holandia-Polska to okolo 10 litrow przy predkosciach 160-200. Fajne autko duze wygodne i przestronne
Mazda 6 I Sedan