Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

Tadzio, ponad rok temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie : to 2012 a masz czujniki martwego pola, czujnik zjazdu z pasa ruchu, start-stop regulowany siłą hamulca
Inne : bez przerwy piszczy na ciebie : pasy !, zimno !, cisnienie opon, wyłącz auto, wyłącz swiatła! czujniki cofania
solidna i nie koroduje choć wołowata. ZImą 2021 pokazala co umie: Autostrada A4 cała zasypana, Garstka nierozważnch kierowców na prawym pasie , TIRy na poboczach albo na parkingach, a ja spokojnie lewym pasem sunę bez obaw. Genialny jest napęd AWD. Tom bardzo bezpieczne auto - im trudniej tym łatwiej dla niej. Tak jest głośna , i staromodna, wołowata (mało zrywna i wyje gdy rozpędzasz, ale w bardzo trudnych warunkach to Ty królujesz. Nie wiem jak zrobili ten silnik ale podczas jazdy w miescie pali 9l , na trasie 8l (przy 120km - potem jest za głośno). Nie prawdaże rdzewieje - moja ma 11 lat i nic
wolny i głośny , ale bezawaryjny i bezobsługowy
za szybko zmienia biegi - aby wyprzedziać trzeba wymusić niski bieg ręcznie lub gazem. Ma zwłokę ok 1sek - do tego trzeba przywyknąć. Zero awarii
to jest wspaniałe - nigdy poślizgu, nigdy podsterowności - bardzo bardzo bezpieczna
chciałem mieć czerwoną , może to poprawiło by jej wygląd banana - ale zero korozji i wszystko fajnie działa
ogromne lusterka i kamera cofania pomagają
tu jest wyższość starego rozwiązania nad nowymi wynalazkami - ekran dotykowy działa nawet podczas jazdy ! Nie trzeba używać tego pokrętła . Nawigacja ma fajny układ ostrzega gdy przekraczasz prędkość , informuje o radarach - nowe mapy są za 200PLN (warto). Sterowanie głosem to żart - używasz gdy chcesz się pośmiać. Zalepiłem taśmą kilka głupich podświetleń np. otwarty i zamknięty nawiew mają taki sam kolor. Sam zamyka auto - nie musisz wduszać przycisków
jest OK - otwarty i zamknięty nawiew mają taki sam kolor diodki - to mylące
tylko to piąte miejsce to żart jak zawsze. Jak wyrzucić sterowpiany po kole zapasowym to bagażnik ma z 600L
bardzo głośna powyżej 120kmh - na szczęście ma nagłośnienie BOSE więc można ją zagłuszyć. Podczas przyspeszania wyje bardziej niż przyspiesza
części są , auto popularne i dobrze znane w warsztatach - zabezpieczyłem antykorozyjnie bo parkuje pod chmurką (2 tys), zmieniłem olej dynamicznie 1500zł, zmieniłem półoś 600zł - i to wszystko (przez 3 lata 50tys)
dobrze wyposazone auto i super bezpieczne, pali niedużo. Cena zakupu wielokrotnie niższa od X3 czy GLC. Ja kupię kolejną ( ale już czerwoną ;-)
wszystko działa,
półoś sie wygieła - to wszystko po 10 latach przy przebiegu 100tys