Lista ocen Mazda CX-5 II SUV Facelifting (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Zaletą tej skrzyni jest to, że bardzo gładko zmienia biegi i ponoć jest bardzo trwała. Ta „gładkość” jest zbawienna dla moich cierpiących na chorobę lokomocyjną dzieci. W trybie „Sport” auto daje nawet trochę frajdy z jazdy. Do wad muszę zaliczyć czasami niezrozumiały upór przed zmianą biegu na niższy. Zdarzyło mi się, że jadąc 130 km/h po lekko pochyłej autostradzie (A4 w kierunku Katowice-Kraków) auto nie zareagowało w ogóle na wciśnięcie...
~Paweł Rzeszów
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Skrzynia to w mojej opinii najsłabszy punkt tego auta (przynajmniej w moim egzemplarzu). Potrafi się zawiesić jakby się zastanawiała który bieg wrzucić. Czasem po dodaniu gazu obroty skaczą do góry, hałas w kabinie, a samochód toczy się powoli tak jak się toczył, dopiero po chwili rusza do przodu. Na zimnym silniku przeciąga i szarpie przy zmianie z 2 na 3. Podobnie przy zmianie z R na D i powolnej próbie ruszenia do przodu potrafi szarpnąć....
~Empe
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Jak wspomniałem wcześniej umiejętne machanie drążkiem potrafi dać frajdę z jazdy. Podobnie jak sama zmiana biegów, wchodzą lekko, przyjemnie i bezproblemowo. To chyba nie przypadek, że manual mazdy jest powszechnie chwalony. Na jeździe próbnej miałem ten sam silnik jednak z automatem. Kiepskie połączenie. 165 KM do automatu to za mało. Jak mu depnąłem to zanim pedał dał sygnał do skrzyni, ta na koła to minęła wieczność. Zarzęziło, zachrobotało...
~Tomek
SUV Facelifting 2.5 SKYACTIV-G 194KM 143kW
jest ok, nie szarpie, redukuje i zmienia w miarę ok, wygoda w jeździe - jaka by nie była ale jest to automat, nie kupię już manual. Co mnie zdziwiło, że podczas ruszania nie ma laga, wciskamy gaz i rusza prawie jak z manualem, bałem siętego że na rondzie czy włączająć się do ruchu będzie z tym problem ale jest ok
~Robert
SUV Facelifting 2.5 SKYACTIV-G 194KM 143kW
Szybko zmienia, nie szarpie, redukuje w punkt, nie przeciąga... Co więcej jeszcze powiedzieć??? Może jedyne czego brakuje to tego 7, 8 biegu jak u wielu konkurentów co mogłoby jeszcze trochę obniżyć spalanie... Ale za to stary dobry, nieskomplikowany hydrokinetyk który odwdzięczy się bezawaryjnością
~Marcin
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Trochę czytałem o ospałości tej skrzyni ale ja tego nie zauważyłem. To klasyczny automat, który działa. Co ważne ASO zaleca i realizuje wymianę oleju co 90 tys. km. Super. Można zmieniać biegi manualnie, można łopatkami ale to bez sensu.
~Adrian
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
4 gwiazdki tylko dlatego że 6 biegowa i nie dorównuje skrzyniom dwu sprzęgłowym, i zostaje w tyle za 8 biegowym ZF. Ale ogólnie nie mam zastrzeżeń, bieg zmienia płynnie nie szarpie.
~Lukasz
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Skrzynia nie jest tak szybka i sprawna jak dwu sprzęgłowe. Pewnie mniej awaryjna. Wiec co pisze. Miałem 3 takie auto i w jednym awaria była już po 60 k
~Art Toxo
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Przyzwyczajony byłem do bardziej sportowej skrzyni biegów ze zdecydowanie krótszym skokiem.. tutaj trochę trzeba się "namachać"
~Jerzy Rąbalski
SUV Facelifting 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Skrzynia biegów działająca bez zarzutu. Cicha zmiana biegów. Bardzo przyjemna praca skrzyni biegów w trybie manualnym.
Mazda CX-5 II SUV Facelifting