Lista ocen Mazda CX-5 II SUV (57) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Jeśli mówimy o kosztach związanych z eksploatacją, to na razie mogę się wypowiedzieć tylko na temat spalania. Jazda czysto miejska na krótkich odcinkach tj. około 7 km powoduje zużycie ok. 8,8-9,0 litrów na 100km. Autostrada na tempomacie przy mocnym wietrze czołowym przy prędkości ok. 120 km/h to 8,0 l/100km, ta sama trasa przy ładnej bezwietrznej pogodzi i tej samej prędkości na tempomacie to 6,9 l/100km. Na trasie Sanok - Rzeszów podczas...
~Rafał
SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Myślę, że spalanie nie jest takie złe. Koszty przeglądów też nie wydają się wygórowane (pytanie czy te przeglądy, wymiany olejów itp. są rzetelnie przeprowadzane.. to się jeszcze okaże). Jak się pytałem o ceny ewentualnych malowań elementów, to też nie urywają głowy. Jak na taki trójwarstwowy lakier to cena 450 PLN za element nie wydaje się kosmicznie wysoka. Koszt przedłużenia gwarancji do pięciu lat - 1700 PLN, też niewygórowana.
~piotr_tomaszewski2
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Auto dopiero przejechało 1000 km, jest zima więc pewnie będzie lepiej. Auto jest używane głównie w trasy. Spalanie na krótszych odcinkach ok 8.5l / 100km, trasa to ok 7l / 100 km. Rozgrzane auto i prędkość do 110 km/h pozwala na zużycie 6.5 l/100 km. Mniej to raczej tylko przy eko-jeździe 80 km/h na szóstym biegu. Średnie spalanie u mnie to 7.4 l/100 km, ale staram się jeździć bardzo spokojnie.
~Kamil
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Wolnossący - nie trzeba się martwić i oszczędzać oraz wymieniać turbiny, rozrząd na łańcuchu - nie trzeba go wymieniać co ileś tam tysięcy kilometrów, zawieszenie wielowachacz z tyłu bardzo trwałe, lampy ledowe - nie trzeba żarówek wymieniać. Pozostałe elementy jak w innych samochodach. Może małe tarcze - będzie trzeba trochę częściej wymieniać, ale za to będą tańsze do wymiany
~RaV
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Wychodzę z założenia, że Jak serwisujesz tak się auto sprawuje. Wiadomo, że koszty serwisu SUV-a będą droższe z uwagi na koszty hamulców, opon, ale myślę, że są na akceptowalnym poziomie. Jedyny większy minus w tym zakresie to koszty ubezpieczenia, które z uwagi na zainteresowanie Mazdami przez amatorów cudzej własności mogą windować cenę wysoko.
~Użytkownik
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Ceny serwisu rosną. Dodatkowo od tego roku wymyślono, że filtr kabinowy wymienia się przy każdym przeglądzie. Nie ważne że sam go wymieniam częściej niż trzeba. Jeżeli wymienię go miesiąc czy tydzień przed przeglądem bo czuję taką potrzebę, to i tak trzeba go wymienić żeby skasować talary. Ceny akcesorów śmieszne. Np. koło dojazdowe ponad 2 tys. zł.
~Vloper
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
za krótko użytkuję aby coś napisać. Obecnie nie mam kosztów ponad te wynikające z eksploatacji: koszty serwisu w ASO, benzyna - spalanie na przyzwoitym poziomie średnia do wyjechania z salonu 8,2 l/100 km jak bym miał lżejszą nogę to pewnie zszedłbym do 7,5...
~Walis
SUV 2.5 SKY-G 194KM 143kW
Auto jest w moim posiadaniu 3 miesiące , puki co jedyne koszta jakie poniosłem to wymiana oleju po dotarciu silnika (to dobrowolny zabieg zalecany przez producenta ale nie konieczny w celu utrzymania gwarancji) spalanie jest na poziomie 9.5/100 wydaje się być uczciwe
~Marcin
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Ceny serwisu mazdy to porażka. Chciałem wymienić olej po 1500 km i zażądali za to prawie 650 zł. Spalanie na tego typu samochód nie jest wysokie - u mnie pomiędzy 8 i 11 w mieście a krótki wypad za miasto na drogach lokalnych to ok. 7.5.
Dziennik kosztów dla Mazda CX-5 II SUV
9,1
11,0
~Marcelina Pierzakowska
SUV 2.0 SKY-G 165KM 121kW
Trochę za krótko go mam żeby to oceniać, ale np. wymiana kół na zimowe nie bolała aż tak bardzo. To pierwszy samochód tej marki jaki posiadam i w porównaniu do innej marki którą miałam poprzednio to wypada bardzo korzystnie.
Mazda CX-5 II SUV