Szukaj

Ocena kierowcy - Mazda CX-5 III

miała być CX-5 jest Rav4 i jeździ :), 20 godzin temu
Silnik 2.5 e-SKYACTIV-G 141KM 104kW
Rok produkcji 2026
Przebieg: 1 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Mazda CX-5 III 2.5 e-SKYACTIV-G 141KM 104kW od 2026 - Oceń swoje auto
3,93
10% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Inne : wadliwa elektronika
3,0
Całokształt
Jestem mocno rozczarowany i zrezygnowałem z odbioru, choć miałem sporo wątpliwości (tzn. na prawdę chciałem mieć tę CX-5 podoba mi się jej sylwetka, zegary, silnik i inne, ale ...). Zauważyliście, że ci wszyscy polscy pseudoeksperci w zasadzie gadają to samo - ale cóż mają opowiadać, niby wytykają jakieś nieistotne błędy, ale tak naprawdę reklamują samochód. Bo co mają robić, skoro dealer ich zaprosił, opłacił hotel w Barcelonie, dał nową furę pod tyłek, opłaca paliwo i łakocie (zauważyliście te same kartoniki w uchwytach na napoje na każdym filmie/każdego "eksperta"), itd. - fajne wakacje za free. Gdyby napisali co myślą to by ich nikt już nie zaprosił więcej. I na podstawie tych pseudo "testów" i opinii Polacy zamówili 2500-3000 samochodów w ciemno (ja również)!!! I mam wrażenie, że wielu głupio teraz po prostu przyznać się do błędu i wycofać. Poza tym samochód naprawdę może się podobać, mi się wciąż podoba, ale z zakupu zrezygnowałem. W nawiej furze nie interesują mnie obietnice: "poprawimy" - samochód ma jeździć, a nie stać i czekać na aktualizację oprogramowania, albo straszyć mnie komunikatami o błędach i konieczności wizyty w serwisie. Byłem nakręcony na CX-5, ale zawsze była droga (zobaczcie cenniki z 2024 - ceny są wyższe niż dzisiejsze nowej CX-5!!!). Wystarczy wsiąść i obiektywnie przyjrzeć się materiałom w środku (boczki drzwi, plecy kanapy, brak materiałowego wykończenia pod podłokietnikiem tylnym czy w schowku, itd./budżetówka, a nie żadne gremium i to niezależnie ile dopłaciłeś do kolejnych wersji wyposażenia). I jeszcze jedno o czym nikt nie wspomina!!!!! Pamiętam jak kiedyś (wiele lat temu) auto-redaktorzy jechali po niektórych budżetowych modelach innych producentów, że im się szyby w drzwiach tylnych nie opuszczają do końca i nie możesz położyć ręki w otwartym oknie :) W CX-5 też tego nie zrobisz, zdany jesteś na klimę i zamknięte okno, bo szyba zjeżdża na 1/3 wysokości. Kształt drzwi (?) nie pozwala na opuszczenie szyby do końca, więc ręki w oknie sobie nie ochłodzisz :( niby szczegół, ale w codziennym użytkowaniu może być uciążliwy. Mnie wku... :((
Wrażenia
5,0
Silnik
Dla mnie super. Pięknie chodzi, piękny dźwięk silnika 2.5 litra a nie elektryka. I może być dynamiczny. Ci co piszą co innego po prostu nie potrafią jeździć wolnossącymi silnikami (jak pisze "Rozczarowany"). Chcesz dynami ki od wolnossaka to redukcja biegu i pedał decha - i jest super, ale zapomnij wówczas o ekonomii no i biorąc pod uwagę, że jest tu tylko automat :( to tu przyda się Humora, bo jako jedyna ma łopatki zmiany biegów przy kierownicy ;-) A propos: to i fajniejsze światła to chyba jedyny argument aby dopłacić do Humory bo tandetne materiały we wnętrzu i tak te same co w Primeline :(
5,0
Skrzynia biegów
Jak na automat działa super
5,0
Układ jezdny
Bardzo komfortowy
5,0
Karoseria
Kwestia gustu - dla mnie piękny samochód. Choć zaczął przypominać Skodę :(
Komfort
4,0
Widoczność
Jest OK
5,0
Ergonomia
Wszystko tam gdzie powinno być, choć diabli wiedzą co autor miał na myśli mocno ograniczając funkcjonalność schowka przed pasażerem wciskając tam półkę, która nie pozwala włożyć do niego nić większego od małych pudełek ze śniadaniem.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Dla mnie OK
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu OK, z tyłu duuużo lepiej niż u konkurencji. Choć szkoda, że tylna kanapa ma tylko(!) dwa ustawienia oparcia i o niewielkiej różnicy - konkurencja w tym aspekcie jest lepsza (zajrzyjcie do Kia Sportage - ten parametr tam jest względem CX-5 wręcz rewelacyjny).
5,0
Wyciszenie
Zapewne nie jak w samochodach premium, ale dobre - lepsze niż w konkurencyjnej Toyocie.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jeśłi chodzi o spalanie to jak na taką budę i masę i silnik 2.5 bez hybrydy (bo ta Mild-hibrid to nie hybryda to tylko wspomaganie ruszania) jest dobrze inne parametry nie do ocenienie. Nie należy się sugerować bezawaryjnością poprzednich modeli - ten już udawadnia, ze z elektronik ma problemy a zobaczymy co będzie dalej. Jakość materiałów wnętrza jest duuużo gorsza tu niż w CX-5 II. Jeśli z jakością kabli, scalaków i innych też tak przyoszczędzili ... to zobaczymy za rok, dwa ...
3,0
Stosunek jakość/cena
Primeline fajna cena ale zbyt ogołocona, a pozostałe wersje wyposażenia nie warte swojej ceny :(
Niezawodność
1,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Ciągłe komunikaty o awariach systemów elektronicznych w samochodach 1-4 miesięcznych ?!!!!
1,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
U mnie nie wystąpiły, ale jest dużo informacji, że nowe samochody lądują na lawetach :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 e-SKYACTIV-G 141KM 104kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,7
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Mazda CX-5 III

Skonfiguruj idealną ofertę z super finansowaniem

Zobacz więcej filmów