Lista ocen Mazda CX-7 (71) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lechu 82 Mazda CX-7 Skrzynia biegów manualna
SUV 2.3 258KM 190kW
Mazda CX-7 2,3 DISi turbo 258km. Testuję mazdę od 3 miesięcy. założyłem instalację BRC Sequent 2.0 SDI. samochód jeżdzi super. Jak wiadomo samochód dopala benzynę lecz nie tak jak nam powiedzą 1 - 1,5 lita - to bajki. Naprawdę trasa ok. 2,7 - 4l/100. koszt przejechania 100km wychodzi 36 - 42zł/100km . samochód testuje praktyczne jeżdząc w 80% po Warszawię. Poniżęj podaje raporty spalania jakie udało Mi sie przeprowadzić - dystans 100km: 1....
~jarecki
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
jesli chodzi o spalanie. ktos tu marudził, ze spalanie w miescie na poziomie 10l to dużo. Ale weźcie pod uwage fakt ze to auto na pusto wazy 1800kg, z kierowca i pasazerem juz prawie 2 tony. Ja uważam ze to rozsądne spalanie, szczególnie jesli porównamy do wersji benzynowej 2.3DISI która spala w miescie ok 16l przy w miare spokojnej jeździe, ceny napraw itp nie znam - mimo ze jeźdze 11 miesięcy nadal jestem przed pierwszym przeglądem
~kenwo@o2.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Dla mnie bomba , byłem świadomy jakie auto kupuje, nie szukałem oszczędnego klekoczącego diesla , wiedziałem ile auto potrafi spalić , dla przyszłych kierowców tego auta , jeśli przymierzacie się do CX 7 i rozważacie montaż instalacji gazowej (nawet takiej za 8 tyś) radze poszukajcie innego auta z mniej zaawansowanym silnikiem , bo szczytem głupoty jest kupno tej mazdy i montaż instalacji gazowej .
~wiwien@onet.eu
SUV 2.3 258KM 190kW
Silnik generuje dużą moc a i ciężar jest niemały wic nie ma co oczekiwać ekonomiczności. Wielkie koła, automatyczna skrzynia i napęd 4x4 też nie pomagają aby zmniejszyć zużycie. A gdy jest zimno na zewnątrz każdy chce się czuć komfortowo wewmątrz. Klimatyzacja, ogrzewanie foteli, nawigacja, nagłpśnienie BOSE, video dla pasażerów też potrzebują energii pochodzącej z silnika.
~Lechu 7
SUV 2.3 258KM 190kW
Jest tani dopóki nie trzeba nic poważnego wymienić. 1. Poduszki tylnego mostu - praktycznie w Polsce niedostępne - mi się udało gdzieś na allegro kupić - 800zł . Wymieniłem poduszki, + tylne piasty (przy okazji) + zabezpieczenie podłogi jak.mechanik wyjmował cały tylny most + linki ręcznego - 5600zł/całośç
~Jarek456
SUV Facelifting 2.2 MZR-CD 173KM 127kW
Kwestia znalezienia zadbanego egzemplarza, z pewną i udokumentowaną historią. Takie akuto nawet mimo większego przebiegu, nie wymaga większych inwestycji. Podstawowe rzeczy eksploatacyjne. Raczej bez większych niespodzianek. Jednak jest to Mazda produkowana w Hiroszimie. Dlatego jej jakość oceniam na wysoki poziom.
~Piotrek
SUV 2.3 258KM 190kW
No cóż ... na codzienne dojazdy po kilkadziesiąt km, zwłaszcza w korkach, to odradzam. Lepiej brać diesla. Ale gdy ma się bliżej do pracy, to można się pokusić. Z taką mocą, masą i kołami to musi palić. W mieście gdy się czasem lubi pojechać dynamiczniej wychodzi 17. W trasie 12, w kapeluszu na głowie minimum 9.
~Ozyrys4@hotmail.com
SUV 2.3 258KM 190kW
No niestety narazie pali jak smok ( po mieście na którkich dystansach to czasem sie zastanawiam czy nie jadę V8-ką. Mam nadzieję że trochę spadnie po 10.000 :) Znajomy przejechał kiedyś prawie 500.000 km mazdą bez jakichkolwiek prac przy silniku wiec mam nadzieje że naprawy dopiero będą zmartwieniem 5go właściciela mojej mazdy.
~MMMM
SUV 2.3 258KM 190kW
OMG. Auto psuło się raz na pół roku- poza wcześniej wymienionymi naprawami silnika, przeszliśmy praktycznie wszystkie droższe naprawy. Sprzęgło- 3 tys zł, alternator- 300 zł, sonda lambda- 2700 zł, nie mówiąc o hamulcach, zwłaszcza ręcznym który potrafił porządnie trzymać do tygodnia po naprawie.
~moran502 malpa wp.pl
SUV 2.3 258KM 190kW
Nie ma się co łudzić aby było to auto o niskim zużyciu paliwa. Coś (osiągi) za coś. Ale w porównaniu z innymi silnikami tej mocy i o takim momencie obrotowym to spalanie jest bardzo dobre. Chwała mu za to że nie pali 16-18 l/100km. Prawdopodobnie na trasie osiągalne jest 9,5l/100km.