Lista ocen Mazda Demio I (15) - Ergonomia

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dejwid
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Co tu dużo mówić, nie jest to samochód nad którym siedziały sztaby inżynierów od spraw ergonomii jednak jest całkiem dobrze, pokrętła są duże i umieszczone w dogodnym miejscu, do obsługi samochodu można szybko się przyzwyczaić. Problemem może być tylko pozycja kierownicy i zakres regulacji fotela kierowcy, do samochodu ciężko wsiąść przez mały "prześwit" między kierownicą a fotelem. Fotele takie sobie, ani dobre, ani złe, siedzi się trochę jak...
~Krochmal
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
zaskakująco foremny i pojemny bagażnik - były momenty, że wybieraliśmy się w podróż przez całą Polskę we czwórkę - ja, zona, córka i kot, zapakowani naprawdę mocno, a i tak zostało jeszcze trochę miejsca w bagażniku. wcześniej zabieraliśmy nawet duży wózek dziecięcy, bezproblemowo wszystko się mieściło. zakładam, że to zasługa linii samochodu, która pozwala dopakować bagażnik dość wysoko.
~dj4xm
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Może nie każdy podziela tą opinię, bo ludzie lubią bajery i pełno naćpane przycisków, pstyczków itd. itp., ja natomiast widzę z daleka starą dobrą japońską szkołę - porządek i minimalizm. Wszystko czytelne, na wyciągnięcie ręki, plastiki odpowiednio dopasowane, bez zbędnych przygód.
~annabel
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Wystarczajaca. Jak na autko tej klasy i z tego rocznika bardzo dobra. Trudno dostepne i drogie części zamienne - niestety przekonałam sie o tym jak miałam tzw. szkodę parkingową. Ale to tylko w wypadku zdarzeń, bo nie wykazuje żadnych tendencji do psucia się.
~hagart
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Lusterko wsteczne ma podwójną regulację przez co osoby o wysokim wzroście mogą je sobie podnieść by nie zasłaniało im połowy przedniej szyby. Rozmieszczenie przycisków jest raczej intuicyjne.
~justusus
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Wysoko umieszczone radio, trzy miejsca na kubki, wygodna i niezbyt niska pozycja za kierownicą. W aucie tej klasy trudno chcieć więcej. Plus za regulowaną klapę tylną.
~Zxc
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Wszystko pod reka, przeszkadza tylko koniecznosc wlaczania swiatel po uruchomieniu silnika - nie wlaczaja sie same, oraz brak diody informujacej o wlaczonych swiatlach mijania
~soryu-
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Dobrze zaplanowane wnętrze, dużo schowków i mocowań na kubki, tylna kanapa dzielona na pół.
~cx
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Japończyk, wszystko na swoim miejscu - tylko do przestawiania klimy trzeba się trochę nachylać.
~mar
spalanie dobr koło 6litrów przy jeżdzie koło 100km/h