Lista ocen Mazda Demio I (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dejwid
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Części oprócz blacharskich nie są drogie, a w samochodzie nie ma się co psuć. Dzięki prostej konstrukcji, prawie każdy jest w stanie dokonać drobnych napraw bez konieczności wizyty u mechanika. Poza elementami eksploatacyjnymi nie psuje się w zasadzie nic. Trzeba mieć jednak na uwadze, że niektóre części mogą być ciężko dostępne oraz, że samochód rdzewieje, jeśli odpowiednio wcześnie nie zadba się o stan blachy naprawa może przekroczyć wartość...
~dj4xm
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Hmmm... Jak na takie auto dużo pali - ta sama trasa do pracy i z powrotem Clio 6,5L/100km jadąc wygodnie i wyprzedzając, bez emeryckich zachowań za to Demio jeżdżąc w ten sam sposób około 8L/100km, natomiast biorąc pod uwagę, że nic się nie psuje to wychodzi podobnie i daję 4, bo mniej nerwów, nie martwię się czy wrócę sam czy na lawecie.
~Zxc
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Benzyna od 7-9l zalezy od predkosci i sposobu jazdy, czesci stosunkow drogie. Tylna lampa ktora rozbiłem - 200pln, taniek nie bylo, poza tym dolozylem tylko 300pln za wymiane klemy i akumulatora... to tyle wydatkow w ciagi 2 lat
~Krochmal
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
dużo pali, ale mało się psuje. opony są wąskie, więc siłą rzeczy tanie. jest ok, ale jeśli jeździ się tylko po mieście to mój egzemplarz potrafi spalić nawet 12-13 litrów na 100 km. może to wina automatu.
~justusus
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Czczęści nie są może najtańsze w stosunku np. do Opla itp. z tych lat, jednak typowe z nich łatwo jest dostać. Ponadto technicznie auto jest proste więc ogółem drogie nie jest. Spalanie w normie.
~hagart
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Jeździ umiarkowanie, spala umiarkowanie. Ale spodziewałem się 0.5 l mniej. Części umiarkowanie tanie, dziś sporo można dostać na złomie. Technologia w dużej mierze mazdy 2 więc można bez problemu naprawić.
~soryu-
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Trochę paliwożerny jak na mały 1.3 (ale to głównie przy dynamicznej jeździe pow. 100km/h), ale jako że prawie wcale nie psuje, koszty sprowadzają się do wymiany płynów i obowiązkowych badań technicznych.
~annabel
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Z ta ekonomicznościa jest róznie. Pali około 8 - 8,5 litra, ale kłade to na karb zimy. Może w sezonie wiosennym sie poprawi. Rozpieścił mnie peugeocik 1,4 HDI bo palił 5 litrów oleju.
~tommax
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
dynamiczna jazda miasto nigdy nie wziela wiecej niz 8.5 z kompletem pasazerow na miescie az szkoda zakladac LPG
~Justyna
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
miasto 7litrów latem, zima 8 litrów, w trasie 5,5 litra przy jeździe miedzy 90-110km/h. Zatem uważam, że bardzo ekonomiczne auto.