Lista ocen Mazda Demio I (23) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dj4xm
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Stary silnik, którego większą opcję miałem w 323 - dosłownie nie ma się co popsuć, a naprawi każdy mechanik - ale mechanik, nie sąsiad, który umie olej wymienić. Natomiast co się wiążę z bezawaryjnością i starą technologią to spalanie, chociaż może tutaj akurat jest wadą moc tego silnika do takiego auta, bo 63KM to dość mało na pewno najmocniejsza opcja 1.5 75KM to też nie jest super, ale dużo lepsza propozycja, natomiast dookoła konkurentów...
~justusus
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Jak w japończyku przystało - niezawodny i moc rozwija liniowo-wznosząco, czyli od samego dołu stopniowo coraz więcej. To oznacza, że między 2-3 tys. obr. nie ma jej jeszcze dużo. W sprawnej jeździe to trochę przeszkadza bo to mały i generalnie słaby silnik- o tym napiszę przy skrzyni biegów. Natomiast ładnie się kręci i fajnie brzmi. Szkoda tylko, że w kabinie za bardzo go słychać.
~annabel
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Posiadam Madzieńke od kilku miesięcy. kupiona z rozsądku. Japonczyk za niezłe pieniądze. Mój poprzedni \"maluszek\" Peugeot 107 niesety z przyczyn ekonomicznych musiał pójśc do sprzedazy. Teraz jestem bardzo zadowolona. Autko niewielkie wszedzie sie zmieści, ciche, spalanie troche za duże ale kłade to na karb zimy ......
~Dejwid
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Mimo niewielkiej mocy daje sobie radę z lekkim nadwoziem. Na pierwszym i drugim biegu istna rakieta, pod warunkiem jednak, że jedziemy sami, komplet pasażerów na pokładzie to już wyzwanie i 63 konie ma problem "uciągnąć" spod świateł taki zestaw. Nie bierze oleju, nie psuje się. Krótko mówiąc dzielnie służy.
~Krochmal
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
słaby, niezbyt ekonomiczny mimo małej pojemności i mocy. z drugiej strony bezawaryjny, w dobrą dostępnością części. słabo przyspiesza, szczególnie w połączeniu z ultrawolną i szarpiącą automatyczną skrzynią biegów.
~hagart
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Silnik ciągnie już od niskich obrotów, trudno wyczuć gdzie ma maksymalną sprawność bo moc rozwija dosyć liniowo. Gdy na 4 i 5 biegu przyśpiesza nawet nieźle to na niższych biegach sprawia wrażenie nieco ospałego.
~Daisy... karincia21@interia.pl
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
po przesiadce z forda escorta 1,6 zaskoczenie - silnika w denio wogole nie slychac po kontrolkach na pulpicei widac ze pracuje... :)
~Justyna
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
bardzo cichy, czasem sie zastanawiałam czy przekręciłam stacyjkę, albo czy mi nie zgasł:))
~cx
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Elastyczność w porządku, lubi trójeczkę. Na trasie za głośno trochę. Wiadomo 1.3, więc nie do poszalenia.
~Justyna jciorga@poczta.fm
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
Jest tak cichy, że czasem na zapalonym silniku przekręcam stacyjkę bo nie słyszę silnika..rewelacja