Lista ocen Mazda Demio I (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~justusus
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Wbrew pozorom, samochód nie jest miękki. Przy normalnej jeździe zachowanie na drodze jest neutralne, może lekko podsterowne i zwyczajne. Dopiero przy szybszym pokonywaniu zakrętów okazuje się, że samochód może znacznie więcej niż się wydaje i tutaj podsterowność często znika. Po przekroczeniu granicy przyczepności jest nieraz lekko nadsterownie lub neutralny poślizg, łatwy do opanowania. Ogólna przyczepność jest jednak na przeciętnym poziomie,...
~Dejwid
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Bez zbędnych fajerwerków. Lekko podsterowny jak każdy przedni napęd. Prowadzi się nieźle i daje się łatwo kontrolować, jednak trzeba pamiętać, że nie jest to samochód sportowy bo za sprawą wysokiego środka ciężkości można skończyć w rowie. Z elementów na minus, kiedy bagażnik i tylna kanapa są puste tył samochódu podskakuje jak piłeczka ping-pongowa na wybojach, niezbyt przyjemne doznanie, zwłaszcza, że zaczyna wtedy skrzypieć całe wnętrze.
~hagart
Hatchback 1.3 16V 72KM 53kW
Kierownica ma nieco zbyt silne wspomaganie. To nie przeszkadza, bo samochód prowadzi się dobrze ale mogło by być słabsze. Kierownica sprawia też wrażenie ciężkiej, jakby miała wbudowane koło zamachowe lub była wykonana z ciężkiego żelaza. Przez to kręci się lekko ale gorzej gdy trzeba zmieniać kierunki szybko, ma dosyć sporą bezwładność. Sam układ kierowniczy działa natomiast przyjemnie precyzyjnie.
~Krochmal
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
aktualnie moje demio trafiło do mechanika na mały przegląd i wyszło parę baboli w przednim zawieszeniu, ale nic czego nie możnaby nazwać eksploatacją. samochód trochę się buja, jest dość głośny na nierównościach, ale na całe szczęście nie aż tak miękki, jak można by się spodziewać. lubi zanurkować przy dohamowaniu, ale to nie sportowe auto, żeby sztywność łamała kręgosłup.
~dj4xm
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Jak na takie małe auto i w porównaniu do aut z tej epoki i tej klasy to fajnie, sztywno - ale nie za sztywno. Skręt dużo lepszy niż np. w Renault, gdzie Mazda Demio zawróci tam Clio już na 2 razy potrzebuje się obracać.
~cx
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Wszędzie można się wcisnąć. Bardzo miękko chodzi, w sam raz dla kobiet - polecane przez moją dziewczynę. Czasem przy maksymalnym skręcie w trakcie manewrów w tył coś chrobocze.
~soryu-
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Świetnie trzyma się drogi, nawet na zakrętach 90 st. przy 100km/h. Problemy mogą być z łożyskami kół przednich.
~Kamil
Hatchback 1.5 16V 75KM 55kW
Dobrze wchodzi w zakręty i trzyma się drogi jak nalezy
~Zxc
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Świetnie trzyma sie drogi, nie mam zastrzeżeń
Dziennik kosztów dla Mazda Demio I
9,3
8,6
~annabel
Hatchback 1.3 16V 63KM 46kW
Jak dla mnie ok. Nie mam uwag.