Lista ocen Mazda Xedos 9 (63) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gorillla
9 2.0 V6 140KM 103kW
bardzo dobrze trzyma się drogi, bez porównania lepiej od wychwalanych "nówek" jak np. Mondeo, polecam założyć koła 16 lub 17 bo standardowe 15 są nieco za małe, auto ma dość neutralną charakterystykę jak na przednionapędowe nie jest przesadnie podsterowne (pewnie zasługa cięższego silnika), tłumienie nierówności na bardzo dobrym poziomie, jednak moje 325Ci ma zawieszenie lepsze jak ktoś chce szybko jeździć ;)
~dD
9 2.5 164KM 121kW
Jest super wygodny i pewny - tylna oś skrętna (bezwładnościowo) powoduje, że czuję, jak czasem auto "jedzie bokiem", ale pozwala to brać pewniej zakręty. Komfort jazdy wyśmienity, chociaż podobno na polskich drogach trzeba często wymieniać elementy zawieszenia - ja wymienić musiałem już na starcie po zakupie. Dzięki tanim częściom (oczywiście uzywanym) nie szrpnęło to zbyt mocno moją kieszenią.
~marian
9 2.5 170KM 125kW
Już to pisałem wcześniej, auto prowadzi się pewnie, zwłaszcza przy dużych prędkościach. Łatwo można wyczuć auto, wielowahacz daje poczucie bezpieczeństwa. Jak dla mnie jedno z lepiej zestrojonych zawieszeń, idzie jak czołg :) Do tego trwałe, oczywiście coś za coś, drogie w wymianach, ale za jakość się płaci, nie ma tanio i dobrze.
~danan
9 2.0 V6 140KM 103kW
Zawieszenie konfortowe,do tego niezle trzyma sie drogi,porywnywalem z camry i toyota blado wypada,zawieszenie bardzo trwale,jednak wymiana drazka to spore koszta,amor jakies 400 zl o wiele taniej niz w legend,przy przebiegu 300 kkm jeszcze nie byly wymieniane i maja sie bardzo dobrze,jedyny minus bardzo slaby skret
~Darek
9 2.0 V6 140KM 103kW
Wystarczającą miękkie i ciche zawieszenie, ale drogie przy naprawie. Pewne części tylko oryginał. Bardzo dobre i wytrzymałe amortyzatory. Kupiłem autko z ok 190000 przebiegu, amortyzatory nie były nowe, przejechałem ponad 100000km i przy teście amortyzatorów wypadły świetnie.
~miraculix@interia.pl
9 2.0 V6 160KM 118kW
W dobrych warunkach auto bardzo dobrze radzi sobie z zakrętami. Niezbyt twarde amortyzatory doskonale pasują do naszych polskich dróg. Droga hamowania jest krótka (auto z systemem ABS). Przy bardzo śliskiej nawierzchni auto wykazuje właściwość podsterowności (stąd 4).
~Łukasz M.
9 2.5 164KM 121kW
Prowadzi się świetnie, jest zwarty i trzyma się drogi. Co prawda zawieszenie jest dość miękkie - co przekłada się na komfort, ale podczas jazdy auto po porostu płynie. Nawet przy prędkościach ok 140km/h można go prowadzić jednym palcem.
~Booocian
9 2.5 164KM 121kW
Zawieszenie zachęca raczej do spokojnej jazdy. Jest bardzo komfortowe i dobrze tłumi nierówności. Może nie przypaść do gustu wielbicielom sportowej jazdy. Xedosem podróżuje się tak wygodnie jak statkiem... podobny jest również promień skrętu ;)
~Sylwek
9 1.6 16V 107KM 79kW
Madzia posiada sportowe zawieszenie , sportowe koła 205/40/16 z pięknymi felgami i wyłapuje nasze nierówności na drogach . Na dobrej drodze prowadzi się pięknie . Porównując do avensisa jest nieco gorzej zbyt twardo . W prowadzeniu porównywalnie .
~marian
9 2.5 164KM 121kW
Rewelacja pod warunkiem że nie mamy luzów w zawieszeniu. Fajnie tłumi dziury, w zakrętach świetnie. Kto jeździł wielowahaczem ten już nie przesiądzie się na coś innego, szkoda że tyle elementów i każdy swoje kosztuje.
Mazda Xedos 9