Lista ocen Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 (62) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karik712
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Skrzynia jest trwała - to na pewno. Nie sprawia problemów, chodzi płynnie (jak na te lata produkcji). Nie namawia do dynamicznej jazdy gdyż do najszybszych to nie należy - ale to przekłada się na brak nerwowych sytuacji w jeździe po śliskiej nawierzchni (no chyba że już sami zmusimy pojazd do utraty kontroli na własną odpowiedzialność)
~Mietek
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Skrzynia biegów automatyczna 5-biegowa i to ona powodowała ,że długo myślałem nad zakupem tego pojazdu.W chwili obecnej stwierdzam ,że w przypadku Mercedesa , a jest to mój pierwszy tej m-ki pojazd to najlepsze rozwiązanie i bardzo wygodne.Skrzynia pracuje niezwykle płynnie , a dynamika jazdy nie ustępuje skrzyni manualnej.
~marlon
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Mam manuala bo bałem się troche automatu i przyznam że do jazdy po mieście lekko żałuje że nie wziąłem jednak aut. Jak na merca to manual nie najlepszy, szczególnie jedynka czasem troche siły wymaga reszta biegów ok. Na plus jest za to troche mniejsze spalanie niż w automacie.
~mr.e@poczta.fm
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Skrzynia manual. Bardzo trwała strukcja ale niestety nie do gwałtownych przełożeń. Trzeba ważać bo podczas bardzo szybiej zmiany bieg nie wejdzie. Mam skrzynie 5 ... bardzo długie przełożenia. Przydatne na długich trasach... d miast zdecydowane polecam automat
~Pancho
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Manual pięć biegów. Nie przepadam za Mercedesami w manualu poza moją 190tką i w tym przypadku tej 202 z tym silnikiem. Biegi płynnie przełączały się bez oporu, wskakiwały prawie same. Nie pojawiały się problemy z wrzucaniem jedynki / wstecznego.
~AAA
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Pierwszy mój automat i chyba nie ostatni. Czasami wyczuwam szarpnięcie gdy spod swiateł ruszam i zaraz hamuję. Generalnie biegi zmienia płynnie. Płynniej w trybie Winter niż Sommer (choć niektórzy literkę S interpretują jako Sport)
~Mat
Kombi T202 2.0 CDI 102KM 75kW
Automat pięciobiegowy - na razie bezawaryjny, płynnie przełącza. Niestety piąty bieg mógłby byc inaczej zestopniowany, bo przy predkości 130/140 silnik osiąga 3500 obrotów, co jest granicą jego znośności akustycznej
~Michallsal
Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW
Skrzynia biegów jest dobrze spasowana z całym pojazdem. Ale ja uważam, że jak by była nieco dłuższa było by lepiej. Spalanie na trasie mogło by się obniżyć, chociaż jak na to co ma i tak jest bardzo dobrze
~Krzysztof
Kombi T202 2.4 170KM 125kW
bez zarzutu niektórzy mówią że merc tylko w automacie ale silnik bardzo elastyczny więc nie trzeba zbyt wachlować biegami a do tego odpadają dodatkowe przeglądy jak przy automatach (olej, filtr)
~Obiektyw
Kombi T202 2.5 Turbo-D 150KM 110kW
Skrzynia biegów automatyczna - poezja wśród skrzyń. Przy podanym przebiegu skrzynia pracuje praktycznie jak bezstopniowa - warunek: regularna wymiana oleju, jak zresztą w KAŻDEJ skrzyni automatycznej!
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202