Lista ocen Mercedes Vaneo (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vaneo 1,6 + LPG / 82KM
Minivan 1.6 82KM 60kW
Przeglądy co 15tys.km Wchodzi ok.4l oleju. Ja stosuję syntetyk. Filterek jest papierowy, choć można wymieniać z powodzeniem samemu ja korzystam z mechanika koło domu. Koszt przeglądu to: 50zł+materiały. Klocki ok.50-70tys.km/ 80zł kpl., tarcze: ok.120tys.km/ 400 -kpl/4 szt, z tyłu są dodatkowo bębny i szczęki (podwójne hamulce/ pomocniczy) ale jeszcze przez tyle lat działa i ich nie wymieniałem, klima nabijana i odgrzybiana co 2-3 lata, koszt...
~Aleksandra
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Samochód oszczędny jak na tę markę jeśli się o niego dba. Przez te kilkanaście lat miał parę poważniejszych kosztownych napraw, między innymi w wyniku kolizji (zwykle rachunki nie przekraczają 3 tysięcy, ale najdroższa naprawa wyniosła ponad 12 tysięcy). Wiele usterek ze względu na konstrukcję samochodu można wykonać tylko w ASO, co podraża koszt utrzymania, bo usługi ASO są drogie, ale na dłuższą metę się opłacają :) Jako stały klient mam...
~logistyka_trans
Minivan 1.6 82KM 60kW
W mieście potrafi i 11l gazu spalić ale to w końcu dostawczak. W trasie jak się nie przyspiesza i nie ciśnie pali jak krasnoludek! Miałem trasę gdzie spalenie gazu zeszło nawet poniżej 7l, a leciałem z towarem za siedzeniem. To był rekord. Możliwe że gaz był dobry, jak to w kraju. W standardzie około 8,5l gazu w trasie spala. Wymiana paska rozrządu kosztowała 770zł w 2009r, 560zł w 2010r, 600zł w 2012r. Klocki po 120zł, wydech 250zł.
~Piotr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Spalanie w mieście na poziomie 7,8 l. / 100km. Nie powala ale nie można narzekać. Jeżeli serwisuje się po za ASO to auto nie bije mocno po kieszeni. Części w dużej mierze pasują od A klasy, ale niestety na niektóre elementy trzeba czekać kilka dni ponieważ trzeba sprowadzić z Niemiec. Porównując do kosztów eksploatacji Opla to jest drożej, ale na akceptowalnym poziomie.
~Zmierzch marki Mercedes
Minivan 1.6 102KM 75kW
Po pierwszych miesiącach urzytkowania i kilku wizytach w serwisie uznałem iż ten typ tak ma. Po prostu zbyt mały silnik na taką bryłę. Pali ile zdąży - 10 to norma. Osobiste min. 8,2 i max. 11,2 ale przeważnie w okolicach 10 l/100km.
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Ceny napraw to katastrofa. Każda usterka w okolicach silnika, wymaga opuszczania całego zespołu napędowego przez co cena robocizny dramatycznie rośnie, a roboty nie zrobi przeciętny mechanik tylko serwis.
~Pablo-05-
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
Zużycie paliwa jest dobre, jeśli chodzi o przeglądy wole na właśną rękę. Jednak by zdobyć części do tego auta i to po dobrej cenie trzeba się naszukać i to naprawde długo:)
~radek_rr
Minivan 1.7 CDI 91KM 67kW
Samochód sprawuje się w każdym charakterze. Do użytku na codzień, na wakacje, do niewielkiego zaopatrzenia. Pali mało, średnie zużycie wynosiło około 5,7 litra w cyklu mieszanym.
~dudus9
Minivan 1.7 CDI 75KM 55kW
automat srednie spalanie w miescie to ok. 8 litrów niemało przeglady w autoryzowanych stacjach to katastrofa po przegladzie w mercedesie samochód co tydzien w serwisie
Dziennik kosztów dla Mercedes Vaneo
8,6
~Piotr H.
Minivan 1.9 125KM 92kW
wczoraj sprawdziłem na trasie! Jechałem do 110 km/h i na 8,56 litra przejechałem 167 km - to jest super wynik! Dokładnie przeliczając 5,27 l/100 km!