Lista ocen Mercedes W124 (817)

~Witek
Sedan 2.2 150KM 110kW
Gdybym musiał kupować raz jeszcze, na pewno mój wybór by padł na ten sam samochód, czyli w124. Może rozpatrywałbym troszkę mocniejszą wersję. Ewentualnie w123 coupe, który dynamiką nie ustępuje, a prezentuje zauważalnie wyższy komfort. To jest samochód dla miłośnika marki, jeśli szukasz woła roboczego a nie masz ani kszty kultury technicznej, szkoda tego samochodu. Jeśli chcesz coś trwałego, niezawodnego a nie boisz się usterek wynikających ze...
~ptr77@konto.pl
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
zdecydowanie polecam ten samochód ludziom, którzy mają większą rodzinę lub chcą coś przewozić. stosunkowo niska awaryjność oraz niewygórowane ceny napraw i ogromna przestrzeń ładunkowa, którą auto oferuje to wielki plus.
~kropi
Sedan 2.6 160KM 118kW
Mietkiem jeżdżę od tygonia, więc to są bardziej pierwsze wrażenia niż rzeczywiste oceny. To autko wybrałem sercem, a nie rozumem - jest to najładniejszy i najmocniejszy samochód, jaki miałem, choć nie najwygodniejszy - tu zdecydowanie rządzi volvo 740. Brakuje trochę przestrzeni w bagażniku (sedan + butla z gazem), 5 dorosłych osób też by się trochę gniotło we wnętrzu tego auta. Zachwyca moc, jakość materiałów (nic nie trzeszczy, choć samochód...
~Tomasz Olejniczak
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Jest to jeden z najlepszych samochodów jakimi udało mi się jeździć i nie zamienił bym go na inny. Mało się psuje jest szalenie wygodny i bezpieczny polecam go wszystkim ludziom którzy nie mają zbyt zasobnego portfela a lubią poruszać się bezpiecznym i prestiżowym samochodem z normalną prędkością :). Jeżeli mogę poradzić do polecam silniki diesla 2.5 litra to minimum a jeże;i ktoś lubi troszkę energiczniejszą jazde to 300D będzie odpowiedni nie... (Bezawaryjność (poważne usterki))
~karol
Sedan 2.0 118KM 87kW
całokształt doskonały, zadbany model i dobrze utzrymany, a jeszcze sprowadzony z niemieć z roku 1994 wytrzma nam jeszcze 10 lat,
~scantel@post.pl PiotrK
Sedan 3.0 180KM 132kW
Samochód bardzo dobry. Dynamiczny, niedrogi w eksploatacji, trwały, nie rdzewieje (pod warunkiem że nie walony), bezawaryjny. Mankamentem było znaczne zainteresowanie u złodziei, ale teraz jak nie ma składaków - ponoć spadło. Jak na razie mojego nikt nie próbował kraść :-)))). Mógłby być nieco większy i lepiej doposażony (elektryka szyb, skóry itp ale takich modeli jest mało gdyż w tamtych latach bajer w MB był bardzo drogi. Jak dla mnie...
~paweł
Kombi 3.0 T 147KM 108kW
Póki co nie narzekam. Jeździ, przepala moje ciężko zarobione pieniądze, czasem się upomni z jakąś pierdołą do zrobienia, ale na trasie nie zawiódł.
3,5
~w124
Kombi 3.0 D 109KM 80kW
16 latek kupiony w Niemczech, z teoretycznym przebiegiem 199000 (ile faktycznie nie wiadomo dzięki "Deutsches Wirtschaft").
~mazurro
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
wspaniale auto daje duzo radosci z jazdy duzo miejsca, jezdzilem tym autem po europie i bez problemow przemierzam kilometry i co wiecej bardzo wygodnie
Dziennik kosztów dla Mercedes W124
7,8
12,5
13,9
~Piter
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Ostatni prawdziwy merc.Chciałem beczke ale kupiłem w124 i nie żałuje. To mój pierwszy mercedes, idzie się zakochać w tym autku:) nigdy go nie sprzedam. Jakość wykonania na 1 miejscu. Wszystko przemyślane, fotele niesamowicie komfortowe, wykonanie kokpitu i wnętrza w drewnie itd. A nie jakieś plastikowe tandetne kokpity!