Lista ocen Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stopa
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
Wersja z LPG więc jest bardzo tanio. W trasie wychodzi około 6 l/100 km gazu. W mieście o niezbyt dużym natężeniu ruchu mieszczę się przy sprawnej jeździe w 7 litrach gazu. Podejrzewam, że w korkach byłoby około 8 litrów. Oczywiście przy częstych zimnych startach dochodzi do tego zużycie Pb95 ale jest ono na tyle znikome, że niezauważalne. Ceny przeglądów gwarancyjnych w ASO mają być w granicach 500 zł. Ceny części eksploatacyjnych...
~piernik87
Hatchback 3d 1.1 DOHC 75KM 55kW
Części w ASO horrendalnie drogie, ogólnie ciężko porównać zamienniki, nic jeszcze nie musiałem z nim robić. Dostępność części wydaje się kiepska (zaślepki świateł przeciwmgielnych znalazłem tylko w 1 sklepie i były bardzo drogie). Jednak zużycie gazu, przy jeździe miejskiej na bardzo krótkich odcinkach - cały zbiornik ok. 17-20l gazu starcza na 240-260km. W ogóle nie żłopie oleju.
~gosc
Hatchback 3d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
Hmm..Jesli wykorzystasz calkiem spore mozliwosci silniczka 1,3 to niestety bedzie zlopal jak smok, ale da sie tez oszczednie. Duzo zalezy od kierujacego. Tak czy owak w 6-ciu litrach mozna sie zmiescic.Ceny napraw- nie wiem,nic sie nie psuje.Przeglady dosc drogie,ale tak jest prawie we wszystkichj ASO. Za to cena zakupu w stosunku do wartosci auta - rewelacyjna!!!
~Stopa
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
Jazda na LPG obcina koszta paliwa w znaczącym stopniu. Serwis może kilkanaście % droższy niż konkurencja ale tyczy się to wszystkich japońców (ostatnio nawet koreańców). 100 pln w więcej niż u konkurencji raz na rok nie robi mi różnicy. Samochód nie generuje żadnych dodatkowych kosztów i póki co ogranicza się do standardowej obsługi eksploatacyjnej...
~alien
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
Na razie samochód przejechał mała ale mogę stwierdzić, że jest dość dobrze. Na trasie do 5.5-5.8 w mieście to ciężko stwierdzić ale około 7-7.5 nie ma dramatu. Przeglądy dość drogie jak dla mnie, bo z tego co usłyszałem przy zakupie, to pierwszy przegląd gwarancyjny około 700 zł.
~Krzysztof K.
Hatchback 3d 1.3 Cleartec MIVEC 95KM 70kW
Po trasie potrafi zejść do ok 4,4 l/100 km, po mieście trzeba pomnożyć to przez 2. Ale i tak jest według mnie dobrze.
~Grubala
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
No więc po zakupie palił 5,3 l/100km (trasa mieszana). Po wizycie okresowej w serwisie ASO spala 6,4 l/100km.
~mac62
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
w mieście przy ekonomicznej jeżdzie 5,8lm w trasie przy 100km/h 5,8l, przy 140km/h jazda autostradowa 7,3l.
~Jamis
Hatchback 3d 1.3 MIVEC 95KM 70kW
duzo zalezy od stylu jazdy,moze byc naprawde oszczednie, ale moze byc i 15 na setke...:)
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d
6,7
~Sławczo van Basten
Hatchback 3d 1.1 DOHC 75KM 55kW
nie zarabiam kokosów a utrzymanie tego auta jest bardzo tanie
Mitsubishi Colt VII Hatchback 3d