Lista ocen Mitsubishi Galant VIII Kombi (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ersm@wp.pl
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Brakuje piątego przełożenia. Co 100000 km pada wielowypust w hydrokinetyku. Jak umiesz sam zrobić to naprawa kosztuje 500 zł. Kik trochę opóźniony. Może kolega z poprzedniej opinii nie wie, że jak wciśniesz gaz i poczujesz opór to potem jeszcze trzeba trochę wcisnąć, aż prztyknie i wtedy czujesz ile ten samochód może.
~Tomasz N
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Przy zużytej skrzyni synchronizatory często się sypią i ciężko wbić 1-wszy bieg, Na zimnym ciężko może też wejść 2-gi bieg. Na rozgrzanej skrzyni wszystko wraca do normy. Galant jeszcze nie lubi słabej jakości sprzęgła ze słabym dociskiem bo pogarsza ono osiągi.
~Misiek666
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Skrzynia Invec dostosowuje się do stylu jazdy i dynamicznie reaguje na kick down. Jedna z najlepszych z jaką jeździłem. Trzeba tylko dbać o olej (Castrol transmax Z) i tyle. Drugi w firmie taki sam Galant jest katowany od 8 lat i skrzynia działa bez zająknięcia.
~gmp71@windowslive.com
Kombi 2.0 TDI 90KM 66kW
Mimo ogólnej nieprzychylnej opinii jestem zadowolony. Praktycznie dźwignią zm.biegów operuje delikatnie dwoma palcami w przód i tył a nie tak jak np. w omedze, daewoo, oplach kiedy to zmiana biegów zmusza do pracy całe przedramię. Mógłby być 6-sty bieg, czasem go brakuje.
~musiek
Kombi 2.0 136KM 100kW
Skrzynia sprawuje się spoko - czasami coś chrupnie i jedynka wbija się nieco opornie, ale ogólnie git. Piąty i czwarty bieg mogłyby być nieco dłuższe - autostradowy pożeracz kilometrów to to nie jest, ale do dynamicznej jazdy 50-110 nadaje się świetnie.
~silent_freak
Kombi 2.0 136KM 100kW
Działa specyficznie, trzeba się przyzwyczaić. Nie jest "miękka" Przez drążek czuć jak pracują mechanizmy skrzyni, bardzo mechanicznie czuć, że dokładnie w tym miejscu jest wybrany bieg. Lepiej nie jestem w stanie opisać tego jak działa skrzynia.
~Jarek
Kombi 2.4 GDI 150KM 110kW
Obym nie przechwalił, ale jak na razie automat jest niezawodny i następny też będzie automat oby też \"mitek\". Bałem się dużych mrozów , ale mogę potwierdzić, że wcale nie czekam kilku minut, żeby ruszać z rana. jest SUPER!.
~Ren0vatio
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Skrzynia hmmm, mogę jedynie się wypowiedzieć co do manualnej. Jak na 200.000 musiałem wymienić łożyska oporowe i olej. Trzeba się do niej przyzwyczaić, ja nie mam żadnych problemów. Przełożenia świetne, bardzo dynamiczna jazda.
~Artoos
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Mój to automat, o wygodzie nie ma co wspominać, ale trzeba się nauczyć nim jeździć, by wykożystać pełną moc. Jak dla mnie to przy normalnej jeździe trochę za wcześniej przerzuca biegi. Przydał by się chyba do miasta tryb sportowy.

Mitsubishi Galant VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Pieter
Kombi 2.0 136KM 100kW
Powszechne problemy z łożyskami skrzyni biegów mnie na szczęście ominęły. Ponad 60tyś km przejechane i żadnych zgrzytów i hałasów. Czasem coś na zimno przyhaczy ale nie jest to nazbyt irytujące.
Mitsubishi Galant VIII Kombi