Lista ocen Mitsubishi Galant VIII (154) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nicholai
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
W porównaniu do samochodów z silnikiem 1,5 lub 1,8 to jest to odczówalna różnica podczas tankowania (ok 10l/100km) oczywiście jest możliwe mniejsze ale trudno jest się do takiego zmusić. Takiego samochodu nie kupuje się dla bicia rekordów ekonomiczności. W zamian mamy możliwość w razie potrzeby skrócić drogę wyprzedzania TIR-ów i nie tylko.
~migacz (migacz@poczta.onet.pl)
Sedan 2.0 TDI 90KM 66kW
Bardzo dobra cóż tu dużo mówić, choć w cyklu miejskim parę dynamiczniejszych startów ze światał i widać jak wskazówka spada...cóż oszczędzając czas traci się złotówki...tego pierwszego jednak nie można kupić w przeciwieństwie do ON. Podane dane spalania nie są prawdziwe...na 20 litrach po mieście robi średnio 250km, poza miastem spokojnie ponad 300km.
~SnOoZe
Sedan 2.5 24V 163KM 120kW
Jak ma sie auto z 2.5 litrowym silnikiem, napewno nie liczy sie na tanią eksploatacje, chociaż jestem tym autkiem zaskoczony - moje poprzednie , 2 litrowe, spalało dokładnie tyle samo, a było w doskonałym stanie - więc nie jest źle. Nie naprawiałem jeszcze mojego cacka i mam nadzieje że długo to nie nastąpi,bo wiem że ceny nie są zbyt niskie...
~Wito
Sedan 2.4 GDI 150KM 110kW
Spalanie przy tej pojemności silnika, uwzględniając rocznik samochodu, jest dosyć niska w porównaniu do konkurencji. Średnie spalanie przy normalnej jeździe w trasie zanotowałem 7.3 L, przy agresywnym prowadzeniu - 8.2 L. W mieście pali 10 - 11 L. Wygodnie się jeździ, łatwo wyprzedza się inne samochody. Polecam.
~B2rt3k
Sedan 2.5 24V 163KM 120kW
Ceny napraw większe ze względu na silnik V6 i mało miejsca pod pokrywą silnika. Spalanie paliwa w trasie przy 2 osobach 7,5/100, 5 osób na pokładzie 8,0/100 na odcinku 200 km, średnio wychodzi w przedziale 9-10/100. W mieście auto nie sprawdzane. w trasie można wykręcić nawet 11-12/100 jak się ktoś śpieszy.
~zygfrydiusz
Sedan 2.5 24V 163KM 120kW
Spalanie ? To jest V6 ! Należy zapomnieć o niskim ! Auto niestety ma to do siebie, że jego naprawy i części są bardzo drogie. W dodatku mało jest osób, które potrafią DOBRZE zrobić ten samochód. Z początku prowadziłem statystykę napraw, ale w późniejszym czasie darowałem sobie bo nie chciałem się bardziej dołować.
~zibi
Sedan 2.4 GDI 150KM 110kW
Miasto 12l/100km, trasa 7-8l/100km, nie polecam przeglądów w ASO, ceny z kosmosu a tak to w normie, najdroższe wymiany co 90000km, (olej w automacie ok 8l-400zł + wymiana, świece komplet 250-300zł), klocki 90-120, ceny filtrów jak w innych autach, przez 3 lata nie miałem żadnych awarii. Jak sie dba, to się ma.
~Lukman
Sedan 2.0 TDI 90KM 66kW
Konkurencja pali około litra mniej, przy dynamicznej jeździe po mieście potrafi spalić nawet 9litrów, spokojna jazda to spalanie w granicach 6,4 czyli akceptowalne. Ceny części zamiennych nie są wygórowane ale czasem zdarzy się, że trzeba będzie głębiej sięgnąć do portfela, jednak są zamienniki tragedii nie ma.
~Kuba
Sedan 2.5 24V 163KM 120kW
W sumie to chyba najtańszy do utrzymania samochód oferujący silnik 6-cylindrowy i całkiem sporą wygodę. Trzeba jednak pamiętać, że będzie kosztować trochę więcej niż Passat, wielowahacz z przodu i z tyłu jak zacznie się odzywać, to może być ciężko ze znalezieniem dobrych części zamiennych.
~Paweł
Sedan 2.0 136KM 100kW
Na trasie auto pali 9l, prędkość ~90 km/h co jest dla mnie świetnym wynikiem, ale należy uważać latem na felgach 17 cali przy naprawdę dynamicznej jeździe spalił mi 14l, średnia normalnej jazdy miasto + kawałek autostrady, 11l przy normalnej jeździe bez martwienia się o to ile auto spali i nie tamując ruchu