Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander III SUV PHEV

Piotr, 3 miesiące temu
Silnik 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW
Rok produkcji 2014
Mitsubishi Outlander III SUV PHEV 2.0 DOHC MIVEC 121KM 89kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Myślałem że 4x4 elektryczne będzie zabawką ale się myliłem. W bardzo trudnych warunkach zimowych w górach na oponach wielosezonowych nawet się nie zająknął.
Karoseria : Brak korozji po 10 latach eksploatacji ale to nie dziwne bo dają 12 lat gwarancji
Inne : Bagażnik wg katalogów jest mniejszy o 20 litrów niż bmw x3 e39…ale mieści się w nim znacznie więcej. Chyba bmw kłamie
Po roku czasu użytkowania w różnych warunkach śmiało daję 5 gwiazdek choć nie jest to auto idealne. Trzeba się nauczyć nim jeździć. No gdy jedziemy w rejonach górskich gdzie jest dużo podjazdów warto zachować więcej prądu w akumulatorach by auto miało zapas mocy. Gdy o tym nie pomyślimy i będziemy jechać w trybie automatycznym to na długich podjazdach auto nie będzie miało siły podjechać lub będzie wyło co nie jest miłe. Gdy się nauczymy jak go eksploatować to jazda będzie bardzo przyjemna i w umiarkowanej ciszy.
Dla mnie silnik jest za słaby. Gdyby był 2.5 litra i mocy 150 km to auto było by idealne. Oczywiście to tylko kwestia mocy, bo bezawaryjność to już 5 gwiazdek
To cvt także jest trochę powolnie ale to nie auto wyścigowe
Na początku, po przesiadce z x3 wydawał mi się nadsterowny ale gdy się przyzwyczaiłem już nie mam zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń. Dla mnie gabarty i kształty ponadczasowe.
Bez zarzutu
Kilka przycisków nieprzemyślana, np. Przycisk funkcyjny wyświetlacza między zegarami. Podczas jazdy w ogóle go nie widać gdyż jest za kierownicą. Ale to są tzw pierdoły. Niektórym nie odpowiada system multimedialny ale dla mnie jest ok. To kwestia przyzwyczajenia.
Bez zarzutu
Przód mega wygodny (1300km ciągłej jazdy to nie problem) Z tyłu aby było wygodnie oparcie musi być pochylone na max…co ogranicza przestrzeń bagażową
Zawsze mogło by być ciszej ale na tym poziomie i tak jest ok. To nie lexus…
No cóż, tu można polemizować i każdemu wyjdzie inaczej. Jazda po mieście przy własnej fotowoltaice to koszty zerowe. Oczywiście jeśli nie robisz więcej niż 30 km na raz. Jazda w trasie już tak kolorowo nie jest. Jazda przy 120 km latem przy pełnym załadunku to 7,4 l pb, jazda zimą z nartami na dachu i zapiętym napędem 4x4 to 10 litrów. Czy to dużo na dwutonowe auto ? Raczej nie. X3 z 3 litrowym dieslem i manualnej skrzyni zimą zabierało 8,5 litrów ropy. Przy prędkościach 140km pewnie 12 litrów zabierze, także gdy ktoś tak planuje jeździć to warto zainwestować w LPG
To Japończyk. Jakość jest na bardzo wysokim poziomie
Brak