Lista ocen Nissan Almera II Hatchback (213) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldemar_P
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Kierowca ma się dobrze. Miejsca nie brakuje nawet dla wysokich osób (mam 186 cm mój syn 200 cm i nie narzekamy na komfort jazdy). Takie drobiazgi jak m.in. podpórka dla lewej nogi, podłokietnik (będący jednocześnie schowkiem), a także trójpłaszczyznowa regulacja fotela kierowcy (pasażer z przodu też tak ma) pozwala na przyjemną jazdę. Z tyłu wyższy pasażer musi prosić kierowcę o przesunięcie fotela do przodu - inaczej będzie mu ciasno. W...
~Piotrek J.
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Z przodu i bagażnik(355l) w tej klasie więcej niż przeciętny. Natomiast z tyłu klopoty będzie miała teściowa i teść . Tył dla dwóch osób albo dzieciaków-krótkie siedziska (zbyt krótkie) Tutaj obiektywnie muszę przyznać ,że np. Megana bije Almere. Moje dzieciaki w Meganie wyłożyły się na kanapie i swobodnie spały , a w Almerze jest gorzej za krótkie siedziska!! Aczkolwiek wysocy nie mogą z tyłu narzekać-duża przestrzeń nad głowami
~moto maniak
Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW
model 2004 nie przystaje do konkurencji,przymierzaliśmy sie do Civica,Corolli,Mazdy3,Lancera i tam rzeczywiście jest swoboda.Współczuje córce która musi co dzień kulić sie na tylnej kanapie jadac do szkoly.Almera jest po prostu zbyt mała dla całej rodziny,nawet trzy osobowej.Tygodniowy wyjazd na narty staje się zabawą w układanie puzli,należy bagaże dopasować do małego bagażnika,auto powinno przewozić max 4 osoby.
~diabelskimlyn
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
Przy wzroście 188 i wadze 90kg, odsuwam fotel na maksa, jakbym się uparł to mogę się troche podsunąć, ale wtedy jest mniej wygodnie. Tak czy siak za mną mogłoby usiąść tylko dziecko, chuda kobieta albo ktoś bez nóg, faceta nie ma mowy. Odsunięcie fotela sprawia, że po prostu ciężko się tam wcisnąć. Z tyłu jest ogólnie mało miejsca, ale za to bagażnik ogromny. Dla 1-2 osób + dziecko swietnie sie sprawdzi.
~mlubiank@lublin.home.pl
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Bardzo wygodna przestrzeń kierowcy. Parę inteligentnych schowków (np na okulary itd.). Sterowanie na kierownicy, elektryczne okna, skórzana kierownica itd. Moja wersja nie miała ustawiania wysokości siedzenia i podłokietnik był za nisko więc trochę nieprzydatny. Ale w sumie sprawia wrażenie droższego samochodu. Przestrzeń pasażerów przeciętna. Plus za podłokietnik (chowany) z tyłu.
~Quglarz
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
z przodu o dziwo dużo miejsca, z tyłu po odsunięciu przednich foteli trochę dalej może być mało miejsca na nogi. Jak dla mnie to te fotele mogłyby być inaczej wyprofilowane. Twarde jak i zawieszenie :) Strasznie niewygodnie na dłuższych trasach. Bagażnik mniejszy niż w Kaddecie ale jest go wiecej niż w Lanosie. To pewnie za sprawą bryły auta. Takie porównanie :)
~Maciej Łukasz Gołębiowski
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Trudno spodziewać się hekratów przestrzeni w tym jednak dość niewielkim samochodzie. Kupując go wiedziałem, że wykorzystane będą przede wszystkim fotele przednie i w tej strefie miejsca jest naprawdę sporo. Z tyłu robi się ciasno, szczególnie pod sufitem i dla nieco wyższych pasażerów. Dach jest lekko wyprofilowany, co zmniejsza przestrzeń nad głową.
~Ksss
Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW
Jak dla mnie całkiem dobrze, mam 192cm wzrostu a nie siedzę najdalej odsunięty, też prawda, że nie należę do ludzi narzekających, szukających perfekcyjnego ustawienia fotela, kierownicy itd. Z tyłu nie jeżdżę ale wydaje mi się, że ludzie się mieszczą, nie jest to w końcu przedłużona limuzyna, więc kolana jednak dotykają foteli przednich.
~Piotrek
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
Do dziś nie wiem, jak to możliwe, ale oczy widzą, że miejsca nie ma, a mimo wszystko- ono jest :) 7 osób się zmieściło :) Ew. dwóch facetów odbierających 3 kobiety z dłuższej podróży... Czyli 5 osób i bagaż, duży. Aczkolwiek- bagażnik dość mały, nieustawny. Narzędzia, lina, kanister, płyn do spryskiwaczy i już niewiarygodny bałagan.

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Aleksander9011
Hatchback 1.8 114KM 84kW
no i tu niestety tylko 3. z przodu miejsca jest sporo. ale z tyłu przy odsuniętych na full fotelach jest obrzydliwie mało miejsca. Siedząc z tyłu nie mieściłem się.(mam 198cm wzrostu. Bagażnik mały, w porównaniu do bardzo podobnego gabarytowo Audi a3 to w tym samochodzie miejsca na bagaż o połowę mniej niż w Audi.
Nissan Almera II Hatchback