Lista ocen Nissan Almera II Hatchback (208) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 178 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Opisuję cały czas mój egzemplarz, a nie ogólnie całą markę. Może mi się trafił taki egzemplarz ale wyciszenie jest...co najmniej słabe. Ciepły silnik, obroty do 2 tys, prędkość do 90 km/h jest wystarczająco cicho. Ale zimny silnik klekocze jak stado bocianów, albo mała ciężarówka, obroty ponad 2 tys to już bardzo dźwięk dociera do uszu pasażerów z komory silnika, a powyżej 100 szum wiatru sprawia, że mam ochotę wyjść i nie wracać :-/ może mam...
~Maciej Łukasz Gołębiowski
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Tutaj muszę niestety trochę ponarzekać. W Almerze możnaby testować "na ucho" rodzaj nawierzchni po której się jedzie i w takich ślepych testach móżemy bez trudu spisać się rewelacyjnie. Słychać żwir spod kół, każdy kamyczek uderzajacy czasem w karoserię po bokach auta. Trzeba też zwrócić uwagę na dobór ogumienia. Moje letnie Hankooki są cichutkie, ale już zimowe Fuldy potrafiły całkiem konkretnie szumieć w aucie. O ile więc silnik jest bardzo...
~Flavio
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
W tej klasie powinno być chyba lepsze, a tak jest tylko przeciętne. Sposobem na izolację nieprzyjemnych dźwięków jest firmowe radio z CD. Jak na fabryczny sprzęt, jestem naprawdę zadowolony. Gra miło i odpowiednio głośno, tak że o pracy silnika można czerpać informacje wyłącznie z obrotomierza. Do tej pory przejechałem wiele głębokich dziur (włącznie z polskim safari na drodze nr 512 pomiędzy Pieniężnem a Górowem Iławeckim) i efekt jest...
~Janko
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
to spory mankament Almery. Uważam, że kabina powinna być lepiej wyciszona, w szczególności pod względem szumu opon. Z początku wydawało mi się, że to silnik pracuje zbyt głośno, ale po kilku próbach doszedłem do wniosku, że zdecydowana większość dźwięków dochodzi do kabiny z okolic podwozia. Mam jednak nadzieję, że na wiosnę, po zmianie opon, zjawisko to ulegnie dużemu zmniejszeniu.
~Enkidu z Krakowa
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
W stosunku do innych diesli jakimi jeździłem, to komora silnika jest wspaniale wyciszona. Silnik słychać tylko gdy jest w fazie rozgrzewania. Po osiągnięciu normalnej temperatury, jest mało słyszalny. W kabinie nie słyszy się tak bardzo charakterystycznego dla diesli klekotu. Dobre opony także nie przenoszą dźwięków do kabiny.
~jacek;)
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
jak na taki silnik to jest dobrze wyciszony jak sie jedzie przepisowo gdy sie troche przeciagnie na obrotach wtedy słychac ja te 16 zaworow ładni pomrukiwa. co do audio to dobrze gra tylko wewnatrz bo przez te wyciszenie słabo słychac jakies dzwieki na zewnatrz czyli tak ma byc niechce zyby sasiedzi słuchali razem ze mna :)
~rysiek_
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Tu niestety słabo. A raczej przeciętnie - po nissanie spodziewałem się lepszego wyciszenia i trochę się zawiodłem szczególnie podczas deszczu jest głośno i nieprzyjemnie. Przy większych prędkościach na trasie aż ciężko rozmawiać. Właśnie pod wpływem tego rozczarowania wysmarowałem trochę krzywdzący komentarz 2 lata temu.
~Tomasz (tslATka.onet.pl)
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Przy wiekszych predkosciach wcale nie jest glosniej. Bardziej slychac szum powietrza niz silnik. Jedyne czego nie lubie to bulgotanie paliwa przy pelnym baku, kiedy sie gwaltowniej hamuje. Ogolnie rzecz biorac, powinni troche lepiej wytlumic tyl samochodu. Czasem plastki w drzwiach i slupkach lubia sobie pochrobotac.
~Maciek
Hatchback 1.5 90KM 66kW
to jednak chyba dosyc przecietnie. Niby silnik ma ladny dzwiek, ale pozyzej 130 jest zdecydowanie za glosny. Wyciszenie zawieszenia i firmowych opon tez slabiutkie. I stuka skrzynia. No coz, trzeba jezdzic z radiem i ladna muzyczka. I ladna dziewczyna by nie zawracac sobie glowy drobiazgami.

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzechalm
Hatchback 2.2 dCi 136KM 100kW
Niestety jesli chodzi o wyciszenie japonczycy sie nie postarali. Generalnie jest glosno przy wiekszych predkosciach i podczas deszczu. I tak poprawilem wygluszenie(drzwi przednie, podloga z tylu i bagaznik plus nadkola tylne zalozone gumowe)ale rewelacji nie ma.
Nissan Almera II Hatchback