Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 (45) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aachener II
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Wlasnie wczoraj po przejechaniu 130 tys km i 4 latach uzytkowania rozstalem sie z moim Nissanem Almera wiec czuje sie w pelni uprawniony do wydania mojej opinii na temat tego auta. Co do silnika to zamontowany w mojej Almerze silnik 1,5 98 KM - pozwalal na sprawne poruszanie sie po naszych drogach lecz ani kultura pracy ani elastycznoscia specjalnie nie zachwycal. Musze przyzac ze po takiej mocy silnika mozna spodziewac sie wiecej - nie czuc...
~Hajto
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Posiadam jednostkę napędową 1.5 16V, która w momencie kiedy wychodziła z fabryki szczyciła się mocą 98 KM. Silnik posiada system zmiennych faz rozrządu (Variable Valve Timing), który raczył się zepsuć po pół roku... Na początku narzekałem na dynamikę jednostki, ponieważ w dolnym zakresie obrotowym niesamowicie muliła. Moja sytuacja materialna zmusiła mnie do zamontowania instalacji gazowej. Jak się później okazało była to jedna z lepszych...
~Kier_ownik
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Silnik ma tylko 98km no i gaz sekwencyjny do tego, w sumie spisuje się bardzo dobrze, przejechałem juz na nim 30000 i jest super. Kiedyś taka moc by wystarczyła, dziś samochód musi spełniac wymagania ekologiczne, i posiadając 4 gwiazdki NCAP swoje ważyć dźwigając te wwszystkie zabezpieczenia i dodatkowe wyposażenie. Ale mimo to radzi sobie dobrze z autem. po mieście trzeba go kręcić do 3-3500 żeby nie odstawać od reszty. W trasie jest chyba...
~Aachener
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
jezdze Almera 1,5 98 KM - silnik poprawny ale bez rewelacji. Konkurencja oferuje zdecydowanie lepsze jednostki napedowe o zblizonej pojemnosci. Troche ospaly, nie czuc ze ma prawie 100 KM, jak dla mnie troche za glosny, kultura pracy przecietna. Przy wyprzedzniu zdecydowanie trzeba redukowac na nizszy bieg.Jezdze glownie sam wiec na trasie silnik zapwenia sprawne poruszanie sie ale nie wiem jak daje sobie rade przy obciazonym aucie.
~Paweł
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Nic do zarzucenia. Silnik pracuje ładnie spokojnie. Nie jest to demon prędkości ale ma co pokazać. Bardzo mało awaaryjny. Poza wymiana filtrów i olejów to tam nie zaglądałem . Jesli moge tutaj doopisac jedna denerwujacą sprawe - jest przepustnica. Strasznie falują obroty. Nie ma co robic, zadna dlugo nie bedzie współpracowac. Olej? no tu naprawde jest okej, mimo jazdy czsem miedzy 3-4 tys obrotow naprawde nie pobiera.
~Flavio
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Z oporem zabiera sie się do pracy. Typowy silnik wysokoobrotowy - żwawy tylko pod warunkiem utrzymywania wysokich obrotów, a to wiąże się z hałasem i większym zużyciem paliwa. W mieście to nie przeszkadza, ale na trasie brakuje mocy. Elastyczność i kultura pracy - przeciętna. Na plus trzeba mu poczytać szybkie osiąganie optymalnej temperatury pracy. Jak na razie, nie zauważyłem też, by spalał olej.
~Jacek
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Nie za głośny, ale przy wyprzedaniu potrzebuje wysokich obrotów i wtedy robi się hałas zniechęcający do dalszego zwiększania obrotów. Przy przebiegu 15 tyś założyłem inst. LPG sekwencyjną Tartarini. Początkowo były kłopoty z dławieniem się silnika przy przyspieszaniu. Po wymianie dysz problemy skończyły się. Spadek mocy na gazie nieodczuwalny, zużycie LPG ok. 10 litrów/100km.
~Szykus
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Silnik 1.5(QG15DE) jest zdecydowanie za słaby . Nie daje Sobie rady z autem , fakt nie jest to wyścigowka , ale nie raz miałem wątpliwości ,czy dam rade wyprzedzić auto.Do tego dochodzi to ,że ten silnik podobnie jak 1.8 (QG18DE)łyka olej . U mnie było to niestety prawie 2 litry na 1000km czyli taki 2 suw :)
~Bardzo zadowolony
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Przebieg 1500km,mam go od dwóch tygodni .Póki co jestem bardzo mile zaskoczony.Przeciez to tylko 1.5!!Jest bardzo elastyczny i nawet nie zauwazyłem kiedy na licznku pojawiło sie 150km/h.Wczesniej miałem przyjemnośc jeżdzić mocniejszymi autami i naprawde almerka bardzo dobrze sie spisuje.
~Adam
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Jak na 1.5 jest bardzo dobrze. Silnik jest wystarczająco dynamiczny. 140 km/h pokazuje się na liczniku bardzo szybko. Wiadomo nie można oczekiwać sportowych wrażeń, ale nie zgodze się z kilkoma komentarzami wcześniej, że "tym samochodem nie da się wyprzedzać "
Nissan Almera II Hatchback