Lista ocen Nissan Almera II (482) - Silnik

Na liście zabraknie 305 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukasz
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Silnik to moim zdaniem najmocniejsza strona tego auta. To jedyna w 100% japońska rzecz pozostała w tym samochodzie po tym, jak Renault wykupiwszy część udziałów w Nissanie "nauczył" Japończyków jak oszczędzać na produkcji aut.
~michal
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Silnik dynamiczy i bezproblemowy. Bałem się gazu i zwlekałem 2 lata, ale potem założyłem dobrą instalację i zrobiłem 170 tyś na gazie - bez większych problemów. Opłacały się regularne kontrole instalacji - dobre ustawienie to podstawa.
~AndrzejR
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
Super silnik o bardzo niskim spalaniu: w jeździe mieszanej 5.7l! (tylko zimą nieco ponad 6l). Uważam to za bardzo mało jak na tak ciężki samochód i silnik o takiej pojemności - naprawdę trudno znaleźć inny wóz tej klasy z dieslem, który spalałby tak mało.
~Ksss
Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW
bardzo przyjemnie mi się jeździ dieselem. Inna jazda niż benzyną, żeby wyprzedzać nie trzeba piłować. Nie jest to demon prędkości, w końcu moc jest powiedzmy sobie szczerze niska jak na tą wielkość. Trzęsie, ale mi to nie przeszkadza, tak jest i tyle
~adr7
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
nie leje żadnego ścierwa do silnika (olej opałowy itp.)nie leje na podjeżanych stacjach mam swoje dwie zaufane, wtryski commonraila padają - zaczął kopcić turbina też już chyba na wyczerpaniu (wiem jak się z nią obchodzić i tego się trzymam)
~Tomasz
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
jak na 110 km to super,nawet miałem wrażenie,że zachipowany-ale nie. Bardzo elastyczny od 2tyś.ob.nie długo trwa znalezienie się w miejscu przed innym uczestnikiem ruchu. Ma opinie,że głośny,ale dla mnie to plus,bo wszystkimi zmysłami go czułem.
~symi
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
2-krotnie wypalane w reflektorach gniazda żarówki swiateł długich i mijania, kłopoty z korozją, bardzo nierówna praca amortyzatorów i ich zużycie, "klekotanie" - "terkotanie" trzymaczy klocków hamulcowych przy jeździe na niewielkich nierównościach.
~rysiek_
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Akurat do tego samochodu, początkowo nie byłem zachwycony ale teraz po takim przebiegu i w porównaniu z konkurencją nie ma co narzekać. Dobrze się kręci ale i od dołu da się jeździć - jeżeli skusimy się na częste wkręcanie to pali dosyć dużo.
~Peter
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
W tej klasie aut- dobrze 4. Trochę głośny na wysok.obrotach., poza tym 1.8l dynamiczny i elastyczny choć nie porywa osiągami.Od 0-100km/godz.( przetestowałem na paliwie 98 oktan) 10sek. golf IV, Megane z silnikiem 1.6i przegrywają (jeżdziłem)
~Michał
Hatchback 1.8 114KM 84kW
Przejechałem 180tys km Po 110tys km musiałem robić drobny remont silnika ponieważ brał mi olej na 15tyś km musiałem dolewać 5-6l oleju. Jak się dowiedziałem w serwisie i z gazet poprostu była jakaś wada konstrukcyjna silnika. Po tej naprawie jest w porządku.