Lista ocen Nissan Almera II (482) - Silnik

Na liście zabraknie 305 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szykus
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Silnik 1.5(QG15DE) jest zdecydowanie za słaby . Nie daje Sobie rady z autem , fakt nie jest to wyścigowka , ale nie raz miałem wątpliwości ,czy dam rade wyprzedzić auto.Do tego dochodzi to ,że ten silnik podobnie jak 1.8 (QG18DE)łyka olej . U mnie było to niestety prawie 2 litry na 1000km czyli taki 2 suw :)
~pawel
Sedan 1.5 90KM 66kW
Silnik - 1.5 - zalety niskie spalanie trasa Lublin - Gdańsk /120 km/g - 8 litrów gazu, Wady - czasami brak mocy trzeba redukować przy wyprzedzaniu , ale porównujac stara Ibize II ( o niebo lepiej almera cisnie) porównujac disel focusa rocznikowo ten sam jest różnica( gaz jednak to nie ropa)
~lacrimosus
Hatchback 1.5 dCi 82KM 60kW
Silnik do elastycznych nie należy... trzeba często zmieniać biegi, żeby obroty były powyżej 1500 - wtedy nie trzęsie. istotną wadą są wtryski paliwa, które zostały uszkodzone przez opiłki metalu z pompy przedwstępnej... wydałem 4000pln na całkowity remont instalacji paliwowej + EGR...
~OBG
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Bezawaryjny i cichy - to jego zalety. Niestety jest to silnik, który uważam za dosyć słaby. Jadąc w pojedynkę jego moc można uznać za ok, ale niestety w piątkę często można zapomnieć o wyprzedzaniu. Zimą jako jedyny na parkingu gdzie stało 17 samochodów odpalił za pierwszym strzałem przy -21 stopniach.
~mlubiank@lublin.home.pl
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Silink dość ślamazarny poniżej 3k obrotów. Zwłaszcza z pełnym bakiem i 4 pasażerami. Ale jak na samochodzik rodzinny w zupełności wystarcza. Poza tym jak ktoś lubi szybsza jazdę i nie szkoda mu pieniędzy na paliwko zawsze można te obroty wykręcić. Trochę się wtedy głośno w kabinie robi niestety.
~Mateusz
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Kupiony w czerwcu 2003r 5D. Silnik dość głośny przy wysokich obrotach. i paliwożerny ale do tego samochodu optymalny. Jeżdziłem 1,5 i był za słaby. Od 48tys mam gaz sekwencyjny DIEGO - polecam bardzo. Regularne przeglądy w ASO Ballaun. Nie wziął ani kropli oleju - jeżdżę tylko na full syntetyku.
~Bardzo zadowolony
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
Przebieg 1500km,mam go od dwóch tygodni .Póki co jestem bardzo mile zaskoczony.Przeciez to tylko 1.5!!Jest bardzo elastyczny i nawet nie zauwazyłem kiedy na licznku pojawiło sie 150km/h.Wczesniej miałem przyjemnośc jeżdzić mocniejszymi autami i naprawde almerka bardzo dobrze sie spisuje.
~chokai
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
Głośny przy wyższych obrotach, słabe wyciszenie i nie podoba mi się jego warkot jak mocniej docisnę gaz. Przyspiesza sprawnie (na początku po przesiadce z Mondeo kombi 1.8 byłem bardzo mile zaskoczony), w trasie 130 km/h utrzymuje z łatwością, lubi wysokie obroty i wtedy dobrze ciągnie.
~Kurant 28
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Silenik 1,5 zdecydowanie za sąłby (albo auto za ciężkie) Jeśli sie go trzyma na czerwonym polu to na 2 idzei do 100 kmh w 13 sec. Niestety nie jest zbyt elastyczny i wyprzedzanie nie nalezy do przyjemności. Mam wrazenie ze lepiej przyspiesza powyze 100 kmh, ale robi sie wtedy dosyc głosny
Dziennik kosztów dla Nissan Almera II
5,9
8,6
9,7
~Heath jarecki_m@gazeta.pl
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
Silnik warczy niczym w starej nubirze i jest dynamiczny dopiero ... na 5 tym biegu! Co prawda nie jest tragicznie, ale na niższych biegach jeżeli chcesz się pościgać, to jedyna rada na obudzenie tego samochodu to pedał w podłogę. W porównaniu z fabią (100 KM) i focusem, nissan jest ciut mułowaty.